| Ghostplayer a întrebat:

Bai baieti, cum arat unei fete ca o plac? Ca eu ii tot daruiesc lucruri, o mai si apar dar vad ca ea nu intelege unde bat eu..Am incercat si cu ciocolata, o ia ca pe un cadou si nu intelege ca mie imi place de ea... Direct nu am curajul sa ii spun ca sunt doua riscuri: Ori nu mai vorbeste cu mine ori ma face de ras... sad.
Accept pareri si de la fete! :'(

Răspuns Câştigător
| CristinaTeah a răspuns:

Eu te sfătuiesc să-i spui direct ceea ce simți tu pentru ea. Nu neapărat că o placi, dar poți să-i spui că e frumoasă, drăguță, foarte de treabă și chestii ca astea. Dăruitul lucrurilor nu e chiar un semn că o placi. Și eu am fost in situația ta cu un băiat, dar i-am spus direct. E mult mai bine să spui direct ceea ce simți, ea poate simte același lucru... și dacă spune nu, poți să-i spui că rămâneți prieteni. Nu încerca să-ți ascunzi sentimentele prin frică, nu îi dărui lucruri, pare ciudat. Spune-i direct.

5 răspunsuri:
| master2000Vlad a răspuns:

Ray25tm... Ei " ii place banii ", iar tie nu iti place limba roamana, corect? Altfle de ce ai incerca sa o ucizi? sad

| RAY a răspuns:

Pe bune o ciocolata? daca i dateai si tu un lant de aur ceva, eu spun sa numai te milogesti atata fatuca aia cauta unu cu cadouri mai mari sa-i dea, in ziua de azi totul este despre banii si atat degeaba o placi ei i place banii

| Emilian65 a răspuns:

Incearca si spune-i. Nu mai fi maret. Cu maretia mori de foame.

| val31989 a răspuns:

Poate ca a inteles spre ce bati tu, dar nu te place ea..Pentru ca am fost oarecum in situatia ei si sincer ma faceam ca nu inteleg, pentru ca nu imi placea baiatul.Dar poate ca situatia ta e diferita, nu stiu cum se comporta ea cu tine.

| SpEcIfIkK a răspuns:

Pai ba du-te si tu la ea sarut-o si zii ca o iubesti si gata asa am facut si eu si vezi ca o sa mearga