| VladXP a întrebat:

Bai TPU ajutati-ma ma si pe mine ca pe mine ma dor toate oasele si nu stiu ce sa fac. e din cauza ca m-am masturbat, dar pe parintii mei nu ii intereseaza, nu fac absolut nimic. totul depinde de mine, dar eu nu pot sa fac nimic. vreau sa va spun ca uite inteleg ca o sa ma contraziceti dar eu m-am masturbat atat de mult incat mi-am rupt o mana din os va rog ce pot sa fac ce va rog? ce pot sa fac? vreau sa va mai spun ca eu fac si exercitii cu gantere dar imi pocnesc toate oasele si ma dor atat de tare incat nici nu mai pot sa fac exercitii. ce pot sa fac? daca imi spuneti sa iau calciu il iau degeaba ca tot il elimin prin urina mie imi trebuie vitamina D dar nu pot sa o cumpar ca parintii mei nu imi da voie nici nu ii intereseaza. oasele mele nu mai rezista, va rog ajutati-ma spuneti-mi ce pot face spuneti va rog va rog din suflet va rog nu mai stiu ce sa fac. ce pot face ca oasele mele sa fie mai tari ca altii au oasele mai tari ca ale mele si sunt mai mici decat mine eu am 15 ani. ma dor foarte tare oasele incat nu mai pot sa fac exercitii cu ganterele. eu nu pot sa merg nici la doctor ca parintii mei nu fac nimic daca ii spun ca ma dor toate oasele ei imi spunsadsi ce daca te dor toate osele la sa ca o sa ti treaca) dar mie nu imi mai trece ma dor permanent oasele se pare ca o sa traiesc asa cu oasele rupte

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Problema ta este psihica: o femeie pierde intr-o zi de alaptat mai mult calciu si vitamina D decat pierzi tu in 100 de ejaculari.

Si nu inteleg cum ti-ai rupt mana masturbandu-te: te-ai masturbat cumva cu ranga?

| doctorandus a răspuns:

Ca sa pui la loc substantele pierdute printr-o ejaculare mananca un gram de mar cu un gram de branza si un gram de paine cu un gram de unt. Pe urma bea o lingura de apa.

Cat despre vitamina D poti avea suficienta daca iti expui fata si bratele la Soare cate un sfert de ora pe zi.

| VladXP explică (pentru doctorandus):

Te rog da-mi un raspuns ca am explicat mai jos

| Emilian65 a răspuns:

Incearca si lasa-te de masturbat. In urma masturbarii excesive ai pierdut mult calciu si din cauza lipsei de calciu ai durerile de oase de care vorbesti tu. Explica-le parintilor ca nu mai rezisti la dureri si mergi de urgenta la medicul de familie sa-ti prescrie calciu si vitamina D(pentru fixarea calciului in oase).

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Ca sa nu ma mai obosesc sa-ti explic cum se numeste mesajul tau din punct de vedere psihiatric, arunca un ochi aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83#Compozi.C8.9Bia_spermei_umane

| Seba2013 a răspuns (pentru Emilian65):

Emilian, nu a pierd doar vitamina D.
De cresterea oaselor este responsibila si TESTOSTERONA.
La masturbare, cade acest hormon din cauza prolactinei.
Glucosa care este responsabila de energie, si asta se pierde...

| Seba2013 a răspuns:

Parintii tai pot sa intre la puscarie, din cauza asta.
Tu nu ai nici un prieten, care sa te ajute?
Cere ajutor, la cineva, poate te ajuta.

Situatie ta este una disperata, si ca sa ajungi la rezultat, trebuie sa faci pe nebunu.
Lasa rusinea, si du-te direct in farmacie si spune ce ti se intampla.
Cere, medicamente, pentru ca sigur se gaseste cineva sa te ajute.

Daca as locui in Romania, te-as ajuta eu.

Si da, lasa masturbarea pentru ca este nesanatoasa.
Eu nu ma masturbez, si nu am patit nimic,

| Gunoi a răspuns:

O mână din os rolling on the floor
Clar trebuie să te opreștidin masturbat! Aia e prima chestie vinde calculatorul și du-te la doctor poate ai făcut ostroporoză și nu poți să trăiești cu oase rupte. Ajungi imobilizat la pat iar dacă părimților tăi nu le pasă o să suferi și eventual mori.
Renunță și la exerciții, cred că prea exagerezi atât cu exercițiile cât și cu masturbatul

| VladXP explică:

Sa stii ca nu mi-am rupt mana cu ranga eu vreau sa fac exercititi pentru ca sunt pre slab si vreau sa am muschi dar sa stiti ca eu nu am bani sa ma duc la farmacie sau sa ma duc la doctor pentru ca el sta la 25 de Km distanta si nici parintii mei nu prea au bani ca sa ma duca acum m-am lasat de masturbare si trebuie sa iau inapoi ce am pierdut dar sa stii ca eu muncesc acasa ca eu nu ma mai duc la scoala si muncesc acasa ridic saci de ciment de 40 de km nu am ce face tata ma pune la munca eu nu prea am timp sa mananc sau sa beau apa ca eu am 3-4 mese pe zi si 2, 5L de apa pe zi dar pe mine ma doar oasele nu mai cand fac exercititi sau cand ridic ceva greu nu ma dor cand stau degeaba doar cand muncesc atuci ma dor dar nu stiu de unde sa iau vitamina D ca eu n-am bani sa ma duc la farmacie si nici nu imi da parinti si da? eu nu am pe nimeni care sa ma ajute si chiar daca lea-si explica parintilor mei ei nu stiu ce e aia lipsa de calciu ca pe ei ii intereseaza sa fiu sanatos pe dinafara dar pe dinauntru sunt foarte sensibil dar eu acum m-am lasat de masturbare incerc sa iau ce am pierdut dar vreau sa va mai spun ceva muschi cresc fara calciu sau trebuie sa iau neaparat calciu eu incerc sa fac muschi cu lipsa de calciu eu incerc sa repar ce am stricat dar va rog spuneti -mi muschi cresc fara calciu