| Gabitza1305 a întrebat:

Baietii vad mereu in mine doar o prietena si nimic mai mult... m-am gandit ca poate ar trebui sa le arat faptul ca as vrea ceva mai mult de atat insa nu stiu cum, mai ales ca sunt o fire FOARTE timida...help!? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Invata sa lucrezi cu timiditatea, sa o ascunzi. Cat despre acest lucru cu "doar o prietena"... Stii sa citesti limbajul unui baiat? Stii cand se da la tine si cand nu? Daca nu stii aceste lucruri este clar ca va trebui sa le inveti pentru ca e posibil sa ai in jurul tau baieti care sa doreasca sa fiti impreuna insa sa nu aiba curajul necesar sa iti spuna. Daca stii acele lucrui si nu le vezi la cei din jurul tau... atunci este o alta problema.

| Dia007 a răspuns:

Nu este nimic in a fi o persoana timida sau foarte timida. Daca acum esti asa, asta nu inseamna ca mai tarziu, in timp, lucrurile nu se vor schimba. Incearca sa nu asculti la ce spun altii, fii tu insati si acorda-ti incredere in ceea ce faci. happy la un moment dat vei avea si relatii cu baietii, mai mult decat a fi doar prieteni.
Experienta pe care o aduni zi de zi, iti va acorda, treptat, incredere in ce faci sau in modul in care vorbesti. Acum e momentul in care trebuie sa inveti si nu ma refer numai la ce faci la scoala, dar inveti si cum sa fii fata de ceilalti. Fii atenta la ce fac altii si incearca sa alegi doar ce e bun si ce ti se potriveste felului tau de a fi.
Fata de ce spunea LordScorpion, e bine sa fii atenta la ce se intampla in jurul tau, la fiecare detaliu si sa le gandesti. Posibil, asa cum sustine si el, ca baietii din jurul tau sa te vada mai mult decat ca o prietena happy
Important de stiut din toate experientele pe care le ai e ca in fiecare zi e o buna zi sa afli mai mult despre cei pe care ii ai in jurul tau si...nu e nimic rau in a avea prieteni baieti...e chiar bine. A avea langa tine si prieteni fete, dar s baieti, te va ajuta si la felul tau timid de a fi happy dar totul la timpul lor, incearca sa nu grabesti lucrurile si sa fii tu insati
Ai grija de tine ^_^

| Laurentiu_Alexandru_Gabriel_1992 a răspuns:

Este rau ca esti o fire foarte timida depinde si de baiat da-mi add la laurentiu_alexandru1 si te voi ajuta cu multe am experienta.