| Diiisclosure a întrebat:

Baietiiii! Şi fetele. Mă ajutati şi pe mine cu o miiiica - mare problema?

Îmi place, la propriu, de un băiat care nu mă cunoaşte. E în şcoală mea, iar de fiecare dacă când îl văd, îmi vine sa tip. Am aflat facebooku' lui, dae nu pot să vorbesc cu el. Dacă aş fi în locul lui, si eu m.aş întreba " cei cu asta? ". Am aflat, nu are prietenă, etc. Dar, idei? Cum să întru în vorba cu el? Cum să încep? Sfaturi? Baietiiiii. Vă rog. Cum aţi vrea să vorbească o faţă cu voi? Ce-ar trebui să fac? Helppp. :*

9 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Cum as vrea sa-mi vorbeasca o fata? Pai cum vorbesti (scrii, ma rog) si aici, cat mai deschisa si cat mai funny, nu e bine sa fi serioasa ca il sperii.
Poti sa incepi printr-un simplu "buna" sau daca e prea greu, poti asa din "greseala" sa te lovesti de el si poate ca o sa fie acolo un dialog care sa iti dea oportunitatea aia sa te bagi in seama cu el.Ii poti cere id-ul, nr. de telefon etc.

| All3xAssAssInnSS a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Serios pai in zina de azi daca te lovesti de unu iti zice Fa nu vezi pe unde mergi.Sau. Ce proasta mai e asta, a dat peste mine.

| Diiisclosure explică (pentru JoshuaNNN):

Şi dacă întru în vorba cu el pe facebook? " bună, îmi place de tine "? mi se pare prea jalnic şi prea copilăresc. Dar nu ştiu cum sa-i zic! straight face|. Şi ştiu să vb, sa fiu funny. Doar că el mi se pare aşa de. Serios. Şi ştiu ca nu-i. Mie mi frica să nu mă fac de râs, sau de un aşa zis refuz. Toată lumea îmi spune să vb cu el. Dar poate el îşi bate joc. Chhhhh. Porcărie pe viaţa asta. :-J laughing

| Diiisclosure explică (pentru All3xAssAssInnSS):

Stiuuu. Aş vrea eu să fie ca-n filme. Şi am făcut asta o dată, dar s.a uitat doar la mine. Şi de fiecare dată când se uită la. Mine, i susţin provirea. Iar când şi.o întoarce, eu mă mai uit la el. E ok?

| JoshuaNNN a răspuns (pentru Diiisclosure):

Dar eu nu am zis sa-i spui "buna, imi place de tine", ai intrebat cum sa te bagi in seama cu el, si eu ti-am raspuns, daca nu esti in stare ceri exact ceea ce vrei, imi pare rau.
Nu ai cu ce sa te faci de ras daca te bagi in seama cu el, de partea cu refuzul nu stiu ce sa zic, toti avem parte de asa ceva, si e chiar un lucru bun, ca inveti din greseli.
Daca toata lumea ti-a zis sa vorbesti cu el, si tu inca ceri sfaturi, pai... asteapta sa se dea alta la el.Se spune ca femeile cuceresc barbatii, iar barbatii curteaza femeile.

| JoshuaNNN a răspuns (pentru All3xAssAssInnSS):

Ete ca eu nu o sa zic niciodata asa ceva, mai ales daca se intoarce si-mi zice zambind "imi pare rau" sau "scuze".Un baiat care a fost educat nu o sa zica asa ceva niciodata, daca se uita dupa "smecheri" asta pateste.

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Pai mai intai daca esti in scoala bagate in grupa cu el acolo pe unde sta el stai si tu prin pause acu depinde si daca ai si in fata si in spate si dupa ce va inpreteniti bine il intrebi daca vrea sa fi cu el si fi atenta ca uni mai pun mana pe porpagaj si trebuie sal lasi si pe el cum ar fi pe scurt:SA STAI CU EL, SA VA IMPRIETENITI SI SA STII CAND E MOMENTUL POTRIVIT PT A SPUNE CEVA ca altfel ajungi de rasu scoli.Si o intrebare din ce judet esti si la ce scl.

| horsesmylife a răspuns:

Parerea mea e sa incerci sa afli daca nu cumva cunosti un prieten/coleg de a lui. daca cunosti, incearca sa petreci mai mult timp cu respectivul, si incet incet vei face cunostinta cu acel baiat. daca ai cunoaste un coleg de a lui, ar f si mai bine...te-ai putea duce in fiecare zi sau macar 2-3 ori pe sapt la el in clasa si asa sigur te va observa happy

| Diiisclosure explică (pentru horsesmylife):

Cunosc un băiat. Nu prea vb cu el, şi nu am ce vb cu el. Dar, pe net?