| Cajuenga a întrebat:

Bine v-am găsit,
am o problemă care mă macină de mult timp, de o perioadă destul de lungă. Cunosc o fată de câțiva ani și pot să spun că am niște sentimente serioase pentru ea. Am avut relații între timp, dar degeaba, parcă nu mă atrag îndeajuns de tare încât să uit de acea fată. Am mai ieșit cu ea, dar nu a fost o ieșire în care să arăt că am niște sentimente. Nu știu de ce, dar în ultima perioadă de timp parcă și mai tare îmi place de ea, total aiurea, pur și simplu cu gândul la ea sunt încontinuu. M-am săturat să stau așa închis din cauza acestui sentiment, îndrăgostit am mai fost, dar nu să am același sentiment de 2 ani. Simt totuși că nu aș putea avea o relație cu ea, că nu 'sunt de nasul ei', asta simt. Dacă e adevărat nu știu, aș vrea să știu ce ați face voi în această situație, ce sfaturi puteți să-mi dați. Mulțumesc frumos.

*dacă ajută la ceva, amândoi suntem majori.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Astepti cumva sa te impinga cineva de la spate sau sa-i marturiseasca sentimentele in locu tau?!
Chiar nu va inteleg pe unii, mai ales ca zici ca esti major, deci nu ai mintea in pioneze ca unu de 14 ani care pune problema ca si tine si peste o luna vine si se plange ca aceiasi fata i-a spus "e mai bine sa fim doar prieteni"
Serios acum, va place sa complicati lucrurile...
Gandeste-te bine ce simti si mai ales ce vrei.
Daca chiar vrei sa fi cu ea, mergi la ea si fa-ti intentile cunoscute, nu ai nimic de pierdut.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Alexu9696 a răspuns:

Problema ta e ca nu ai curajul sa o intrebi. Nu exista "nu sunt de nasul ei" in special fetele frumoase au nevoie de cineva pentru ca majoritatea baietilor nu au tupeu sa vorbeasca cu ele.

Cum sa prinzi tupeu?

Bea 1-2 beri indeajuns sa te "amortesti" dar nu sa te imbeti... deci cu limita.

Apoi spune-i ce ai pe suflet... daca vrea o relatie bine daca nu asta e, mai exista fete.