| Alex_Darius_1996 a întrebat:

Bolile cu transmitere sexuala se pot transmite si prin sex oral?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, majoritatea infectiilor aparute la nivelul organelor genitale, adica asa numitele BTS-uri, se pot transmite partenerului si prin intermediul sexului oral sau al cunilitiei. Din pacate. big grin

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, mare atentie! Am mai spus aici, daca se stie dinainte ca se va face oral, trebuie evitata spalarea clasica pe dinti, care produce microleziuni prin care pot intra tot felul de chestii nasoale, si se va folosi doar apa de gura sau guma de mestecat!

| RAY a răspuns:

Daca aia sangereaza in gura da atunci iei hiv

| Emilian65 a răspuns:

Da, se pot transmite.

| Oana92 a răspuns:

Bolile cu transmitere sexuala se pot transmite prin orice fel de sex: normal, anal sau oral.

| Mussette a răspuns:

Da.