| anonim007199 a întrebat:

Bun, deci treaba sta in felul urmator, sunt împreună cu o fata de 9 luni de zile si ne cunoaștem de 1 an si 9 luni cam asa, chestia este ca o iubesc dar m-am plictisit asa nu stiu cum sa va zic, ea ma iubeste nebunește e innebunita dupa mine si cand ne certam sau nu stiu mereu plange de fiecare data pentru ca o doare sa se certe cu mine. Asta a relatat ea cand am intrebat-o de ce plange mereu ..si asta ma face sa nu o pot lasa cand o vad cat de mult poate sa ma iubească, eu sunt un tip mai "rebel" pot spune imi place sa umblu cu băieți, sa ies prin cluburi, sa ma distrez intr-un cuvant, grătare dar de cand sunt cu ea chestiile astea s-au cam rarit pentru ca ea este ft geloasa. Prietenii imi tot spun mereu ca n-am mai iesit prin cluburi cu ei sau la grătare. Am un grup de prieteni destul de bine facut gen nu stiu cum sa va zic toti avem bani din cauza părinților si masini destul de scumpe si ei sunt altfel fata de mine, le place sa se distreze cum si mie imi place dar fata asta mi-a pus putin stop asa si nu stiu ce sa fac. M-am cam plictisit așa si vreau sa revin la obiceiurile vechi. Ce părere aveti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ale080999 a răspuns:

Puteti foarte bine sa aveti o discutie matura, sa ii spui ce simti, ce te deranjeaza si daca o iubesti cu adevarat si simti ca si ea te iubeste, atunci lupta pentru relatia asta pentru ca e greu sa gasesti in ziua de azi o relatie frumoasa.
Nu lasa persoana de langa tine pentru niste iesiri in club si la gratar pe care lo poti face frumos cu prietenii tai dar si cu ea.
Iar ea nu trebuie sa fie geloasa daca nu are motive si aici ai tu grija ca sa nu ii dai.
E cu dus-intors situatia voastra pentru ca nu e o relatie de persoane mature, ea plange cand va certati, este geloasa, tu zici ca o iubesti dar te-ai plictisit, pana la urma stiti ce vreti sau nu?
Lasa-ti copilariile si vedeti ce vreti sa faceti pentru ca nu e ok.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu am inteles nimic din tot ce ai scris tu aici, toti vrem sa revenim la viața de dinaintea pandemiei, doar ca nu se poate acum, stai in casă si ai rabdare, fata daca te iubeste te va astepta pînă cînd se va putea revenii la normal din punct de vedere al situatiei actuale.

| ania a răspuns:

Era mai bine să cauți o prietenă doar când ai fi avut de gând să te căsătorești. A construi o relație implică limitări pe care să fii dispus să ți le asumi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Timp pentru prieteni, timp pentru ea. Dacă nu o educi să renunțe la gelozie vei avea cu ea o viață chinuită. Ori, ori, sau, sau.

| Andreeush a răspuns:

Și pe ea de ce nu o incluzi în planurile tale?

| ywar a răspuns:

O iubesti, dar te-ai cam plictisit! Ia ramai tu Ursus! adica cu l a b a. Esti imatur, prost si incapabil sa apreciezi pe cineva. Adevarata valoare a unui om o vezi dupa ce l-ai pierdut. Pentru tine e complicat! Foarte!

| elaventurero a răspuns:

Fii tu! Fă ce simți! Curgi cu viața!
Ia-o și pe ea in club. Why not?
Singura chestie este fara minciuni indiferent ce ai alege. Fii tu și asumăți!

| Inutarh a răspuns:

Nu renunța la ea, pentru prieteni. Prietenii vin și pleacă, însă fata aceasta chiar pare ca nu va pleca și te iubește. Viitorul îl vei petrece cu ea ( cu o fata) nu cu prietenii. Sunt convinsă ca te ar lasa sa ieși și cu băieții, dar nu atat de des precum vrei tu. Include-o și pe ea in planurile tale..totusi sunteți de ceva Vreme împreuna.

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Ai timp de relatii esti tanar, distreaza-te. Spune-i sa te accepte exact asa cum esti.

| Ale080999 a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Nimeni nu este obligat sa accepte cand el ii zice ca s-a plictisit de ea si ca vrea in club cu baietii dar daca se poate ea sa-l astepte acasa ca vine el.
Pot sa iasa si impreuna cu prietenii lui ca nu e nimic wow.