| Jhoanaa a întrebat:

Acu 2 saptamani am cunoscut un baiat si tot vorbesc cu el prin mesaje, dar de atunci nu ne-am mai intalnit ca nu am putut, mi se pare simpatic, el ma place, dar problema e ca el nu vrea relatie, el vrea aventura iar eu nu vreau aventura. Care e diferenta intre aventura si relatie? Lamuriti-ma si pe mine.

5 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Jhoanna mammi baga-ti mintile in cap!
Adica cum vrei, el vrea mai pe scurt sa ti-o traga de cateva ori, pana se plictiseste! asta inseamna aventura = placere pentru un moment scurt! Relatia hmm e frumoasa, insa are si momentele ei de "ciudatenie" adica apare monotonie plictiseala, iti mai pic ochii dupa unu altul etc, neincredere, certuri, insa asta o face frumoasa! laughing Aici se rezuma la dragoste, la momentele cand sta pe langa tine, cu mica legatura stransa ( a te tine de mana, sau a te lua in brate ). Sfatul meu e sa ai si tu orgoliu, sa nu fi naiva, si sfatul care til ofera '"Orcine" mai sunt si alti baieti"" dai cu next! Si nu mai incerca sa agati tu, tu trebuie sa fi agatata si fi un pic inabordabila, adica incearca sa fi prinsa un pic mai greu! Intelegi tu!
Sa fi cu MINTE! Daca apar manifestari neplacute whistling da un mesaj si mai vb big hug succes

| Picasso a răspuns:

Si scuza-mi limbajul, am vb asa sa intelegi m bine! sper!

| Jhoanaa explică (pentru Picasso):

Am inteles picasso! Am sa urmez sfatul tau

| Clarity a răspuns:

Aventura ii doar sex, si asta probabil pe ascuns, nu sentimente nu nimic.
Relatie, cand auzi cuvantu asta te gandesti imediat la sentimente, la iubire, la mersu de mana cu cel pe care il iubesti prin parc, chestii din astea, daca alegi aventura chestiile astea o sa ajungi doar sa le visezi.
Deci fii foarte atenta ce alegi, sa nu regretii la un moment datwinking

| shummyalberto a răspuns:

Nu te lua dupa raspunsurile astea el se refera ca vrea sex si daca si tu esti dispusa nu ezita fetele aste iti zic sa nu fiindca daca ele tin la virginitate si tu ar trebui si asta depinde de tine deci ele ca si cum iti raspund pentru ele (in cazul lor) fa ce vrei daca vrei sa fi iubita fi cu el si daca vrei sa faci sex cu el fa-o ca poate o sa ramaneti impreuna si pote se va si indragosti de tine (cam egoista partea cu indragostitu dupa sex dar ai inteles tu)