| Ramo_9946 a întrebat:

Buna searahappy
De curand am cunoscut un baiat, e foarte dragut, simpatic chiar m-am intalnit cu el si am dormit la el.El s-a despartit de iubita acum 1 luna iar eu acum 1 sapt de iubitu,si mi-a zis ca el acum nu vrea inca relatie serioasa, doar aventuri.
Eu as vrea sa il fac sa tina la mine, sa pun cat de putin suflet sa nu fie doar o aventura.Nu vreau sa fiu insistenta, vreau sa ma apropiu mai tare de el.
Cum sa fac >asta?:

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A fost sincer cu tine, este de apreciat.
Altul se folosea de tine și îți dădea cu șutul ulterior.
Caută pe altcineva.
Pa, pa.

| IloveME a răspuns:

Nu accepta o relatie de aventura, dai dovada ca esti la picioarele lui si ca nu te iubesti!
Cred ca dupa o saptamana fara fostul tau, nu-ti arde tie sa te arunci iar in bratele altuia! mai ia o pauza, ti-ar prinde bine! asa acest baiat ii trec fluturasii din cap cu aventurile si isi va dori o relatie frumoasa alaturi de tine!

| mona a răspuns:

Lasa-l sa-si revina un timp dupa despartire, nu insista, daca va tine sau nu la tine asta vei afla in timp...

| RAY a răspuns:

Daca tu dupa o saptamana te culci cu altu cat de serioasa esti imi imaginez ca vrei o relatie serioasa, halal iubire in ziua de azi, voi va jucati copii asta nu-i iubire, relati astea sunt jocuri copilaresti

| Ramo_9946 explică (pentru RAY):

Nu m-am culcat cu ellaughing

| Zenithf a răspuns (pentru Ramo_9946):

Ca sa fie clar, or pus plapuma intre ei (sau altceva, distanta, idk).

| Azµre a răspuns:

Să nu îi cedezi așa îi stârnești interesul

| Zenit313 a răspuns:

Tu nu stii ce inseamna iubire...
Daca iubesti pe cineva... iubesti acea persoana toata viata!
Iubirea este pura, neconditionata si eterna!

Asta nu este iubire la tine..este o simpla atractie sexuala sau esti terminata psihic, ori ai nevoie de atentie si sprijin...un simplu joc!
Nu vorbii de iubire!

Cu timpul, o sa "tina" la tine, adica o sa se ataseze de tine, o sa se obinuiasca cu tine, trebuie sa ai rabdare!

Succes! happy

| BSwwatch a răspuns:

Nu am auzit de o regula de timp,avind in vedere despartirea si reluarea fie a relatie fie a vietii sexuale dupa un anumit timp,totul tine de starea emotionala,Si in legatura cu interesul de-a-l face sa-i pese de cea ce se intampla acum cu tine,eu zic ca timpul rezolva,daca esti egoisa ve-i pierde, depide de starea lui emotionala si cat de tare a fost implicat in elatie, cat de intensa a fost acea relatie, ori cat de poseziva, de ce nu.Rabdare!

| LollypopMe a răspuns:

Bună.
A fost sincer cu tine, este de apreciat.
Altul se folosea de tine și îți dădea cu șutul ulterior.
Caută pe altcineva.

| Rockafellas a răspuns:

Buna. Daca inculaptul a iubit-o pe fosta si s-au despartit de abia de o luna cred ca singura metoda rapida sa il faci sa tina la tine e sa ii propui tu un oral in natura, alta metoda nu cred ca exista. Bafta.

| BSwwatch a răspuns (pentru Rockafellas):

Inculpatullaughing,si "parata" plange acasa?laughing

| Rockafellas a răspuns (pentru BSwwatch):

Cam asa cred laughing

| Ramo_9946 explică (pentru BSwwatch):

Nu plange nimenilaughing

| BSwwatch a răspuns (pentru Ramo_9946):

Normal:-),mai radem si noi.Lasa Ramo ca timpul le rezolva pe toate!

| Maria_Ana_1997_il9t a răspuns:

Arata-i cat de speciala esti (asta nu pot sa-ti spun cum sa o faci pentru ca doar tu vei sti), se va indragosti de persoana ta si va realiza ca o aventura cu tine nu va fi de-ajuns. Sper ca am fost de ajutor. tongue