| mara7 a întrebat:

acum 3 zile am avut un contact sexual protejat. a2-a zi cand m-am trezit mi-a curs un lichid alb iar dupa cateva ore a inceput sa ma mananca vaginul foarte tare si sa ma usture putin iar pe urma din ce in ce mai tare.ieri acel lichid nu mai era alb si nu curge incet si dintr-o dat si parca era o bucata de branza destul de mare care curgea din ora in ora cam asa azi la fel., as vrea sa stiu de ce mi s-a facut asa si nu mai e lichid.ar trebui sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| mihaMGB a răspuns:

De abia acum am observat ca ai scris protejathappyscuza'ma draga mea, atunci este foarte posibil sa fie o reactie alergica/iritatie ceva din cauza prezervativuluihappyde asemenea trebuie consultat medicul ginecologhappyel te va sfatuii cum sa te protejezi cel mai sigur si eficient, ce sa faci in caz de aparitia altor probleme asemanatoarehappyfuguta la medic, si rezolvi usor problemahappy

8 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Cel mai probabil ai o infecție vaginală! Trebuie sămergi la medicul ginecolog și să urmezi un tratament cu antibiotice câteva zile ca să nu ai probleme mai târziu. Probabil lichidul respectiv are și un miros ciudat. Sunt frecvente infecțiile mai ales la femeile care au relații sexuale.

| raspunz a răspuns:

Corect se scrie nesimțito. Fără cratimă. Nu e frumos să vorbești așa, e o problemă de sănătate foarte frecventă, dacă nu poți spune ceva util atunci mai bine e să taci.

| mihaMGB a răspuns:

Da ar trebui, mancarimile senzatia de usturime nu sunt normale in urma unui contact sexual neprotejat, acestea apar doar in cazul in care ai contactat vreo ciuperca, micoza ceva.Ai grija ca acea scurgere,in cazul netratarii sau amanarii tratamentului,poate capata miros neplacut! iar situatia se poate agrava.Cel mai bine ar fi sa mergi sa consulti un medic ginecolog, care va fi mai in masura sa-ti dea un diagnostic corect, si sa te ajute sa tratezi o posibila ciuperca/etc.Nu amana, pentru siguranta si sanatatea ta! iar de acum, nu mai intretine relatii sexuale cu barbati/baieti de care nu esti sigura(printr-un consult medical) ca sunt "curati".

| mara7 explică (pentru mihaMGB):

Dar nu am facut-o fara prezervativbig grin ci cu prezervativ si e primul cu care am facut-o

| mihaMGB a răspuns (pentru mara7):

De abia acum am observat ca ai scris protejathappyscuza'ma draga mea, atunci este foarte posibil sa fie o reactie alergica/iritatie ceva din cauza prezervativuluihappyde asemenea trebuie consultat medicul ginecologhappyel te va sfatuii cum sa te protejezi cel mai sigur si eficient, ce sa faci in caz de aparitia altor probleme asemanatoarehappyfuguta la medic, si rezolvi usor problemahappy

| Kazimir a răspuns:

Îți curge un rahat din vagin și tu întrebi dacă să te îngrijorezi? Ce dracu e mă cu fetele astea de 14-15 ani din ziua de azi? E greu să consulți un ginecolog știu... că află mă-ta că ți-ai tras-o și te bate cu cureaua.

| catalin188 a răspuns:

Poti sa ai
gonoree sau candidoza
mai mult cred ca este candidoza
tratament cu gynofort
sau pastile flucovim gynozo ovule
si pentru partener lomexin crema

| FiTzOSsu a răspuns:

Poate esti alergica la prezervativ sau la aroma cu care era Daca tisa mai intamplat inainte sa folosesti prezervativul ar trebui sa consulti un medic ginecolog e mult mai sanatos decat sa asculti parerile la toti sa ei tot felul de pastile sau creme care iti pot face mai mult rau decat bine

| Ferra a răspuns:

Iasa sperma inapoi sub forma de cheaguri, cuburi de branza.o fi de la Becali?