| MadaIina345 a întrebat:

Buna! Acum cateva săptămâni am avut contact sexual neprotejat ..mai exact pe 28 iulie, în zilele în care trebuia să îmi vina menstruația..am avut timp de 5 zile o sângerare ușoră,am grețuri în unele momente, amețeli și sâni tari ..am facut 3 teste barza și toate sunt negative.dar mai am sângerări roz în unele zile. poate fi vorba despre o sarcina?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstruatii denota ca ai o problema serioasa a apartaului reproducator, posibil chisturi ovariene, fibroame uterine, endometrioza, displazie de col uterin (adica rana pe colul uterin) sau chiar tumori.
Recomand un control gineoclogic si investigatii medicale.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu consider ca ar trebui sa astepti pana iti vine menstruatia pe luna august.Sangerarile pot avea si alte cauze, nu doar sexul.

| sammie a răspuns:

Da, pentru că ai făcut neprotejat. Dar dacă testele le-ai facut cu 21 de zile înainte de ultimul contact sexual, normal că-ți va arăta rezultatul fals.

| FindMyName a răspuns:

Ar putea fii posibil, deodată ce este neprotejat. Știi cumva dacă a ejaculat în tine? Ca dacă e ejaculat, sigur ai rămas.
De acum sa folosiți prezervativ!

| MadaIina345 explică (pentru FindMyName):

A ejaculat, noi ne dorim un copil, dar am facut atâtea teste și toate ies negative. sper să nu fie vorba despre o sarcina extrauterină