| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna acum cateva zile a venit o rpeietena din Germania si ne-a chemat pe mine si pe inca o fata la discoteca, prietenului meu nu i-am mai spus sa nu il trezesc, si el m-a sunat si a spus sa ma intorc acasa dar nu am avut cum ca eram cu taxi si nu am mers la disco in orasul unde stau. Mi-a trimis mesaje ca se desparte de mine si acum ma sters de la prieteni pe fb toate pozele cu noi absolut tot si nici nu imi raspunde la telefon...sincer vreau sa mor nu cred ca o sa mai prind ziua de maine, il iubesc nu pot traii fara el totusi avem 3 ani si ceva impreuna il iubesc din toata inima, ce pot face sa ma ierte macar de data asta ce sa ii spun, plang intruna fara sa ma opresc.

ajutati-ma va rog, imi e de ajuns sa il mai vad odata si apoi pot murii linistita

Acuzati greselile datr nu èrea vad bine din cauza lacrimilor;(

10 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Exagerezi.
El nu are niciun drept sa iti spuna tie ce sa faci. Atata timp cat nu ai facut nimic rau la discoteca, nu ai de ce sa te simti vinovata.
El e un frustrat ce nu are incredere in tine. Gandeste-te si tu putin. Ti se pare normal ca dupa 3 ani de relatie sa se desparta asa de tine? Cam cat de mult crezi ca tine baiatul asta la tine?
Daca ai apucat deja sa ii explici circumstantele in care ai plecat la discoteca, ai facut tot ce puteai. Daca nu, gaseste o cale prin care sa ii explici, insa fiind foarte calma si sigura ca nu ai de ce sa regreti ceva. Cu atitudinea asta a ta, intr-o zi o sa te faca sa regreti si ca ai mers pana la coltul strazii fara sa il anunti.

| WgStefan a răspuns (pentru DeeaMarry):

E vorba de discoteca: golani, bautura. Nu stii cu care se incurca si o si reguleaza. Dar e normal sa ii iei apararea ca doar esti fata, si probabil si putin bagaboanta. Tie ti ar conveni ca iubitul tau sa plece la discoteca fara sa iti zica?

| DeeaMarry a răspuns (pentru WgStefan):

Nu ma cunosti, asa ca te rog sa nu iti permiti sa ma jignesti.
E fix problema ei cu cine se incurca.
Dupa 3 ani de relatie ar trebui sa ai suficienta incredere in iubita ta.
Cel mult putea sa ii spuna sa aiba grija de ea. Sa ii spuna sa mearga acasa nu avea niciun drept. Doar parintii ei au acest drept.
Tie ti se pare normal cum a reactionat el? Orice om cat de cat rational ar fi asteptat sa poarte o discutie cu ea fata in fata si doar dupa sa decida daca merita sa continue relatia sau nu. Mai ales ca e vorba de o relatie de 3 ani.
E firesc sa fie suparat si deranjat de faptul ca ea a plecat la discoteca fara sa il anunte, insa si comportamentul lui lasa de dorit.
Referitor la intrebarea ta, da, m-ar deranja, insa cu siguranta nu i-as ordona sa mearga imediat acasa. As astepta sa vorbim, sa vad care este motivul pentru care nu mi-a spus ce plan avea. Evident, niciunul dintre noi nu are nevoie de permisiunea celuilalt pentru a face ceva. Fiecare este liber sa faca ce vrea. Atata timp cat exista dragoste, respect si incredere, nu poate fi vorba de infidelitate.

| lpavel a răspuns:

Se pare ca e un idiot mare! NU ia-i gresit cu nimic, e putin bolnav de gelozie si nu vrea sa te piarda. Explica-i ce si cum dar totusi nu te lasa manipulata asa, imi dau seama ca-l iubesti mult dar oare merita sa fi sclava lui? Sa nu te lase nicaieri singura? Asta e o boala grava si crede-ma mai bine suferi acum decat ani grei! Daca ai incercat sa-l cauti iar el n-a vrut sa vorbeasca cu tine, NU-L mai cauta, daca te-a iubit cu inima nu va lasa sa piara tot ce a fost intre voi, daca te-a iubit altfel si se pare ca asa a fost atunci nu te va mai cauta dar cu timpul vei trece peste asta, vei intalni pe altcineva care te va iubi si aprecia, nu te va tine legata de el. Nu stiu cum ai rezistat atat langa el? Oricum tu nu-l mai cauta iar daca te cauta el spune-i ca te impaci cu el dar fara gesturi din astea, adica sa nu ai voie sa pleci undeva fara el.
PS : E un idiot care traieste numai pentru el, spre binele tau incearca sa uiti de el! Tu esti o comoara iar el un dobitoc daca n-a vazut cat de mult il iubesti! O zi buna fara lacrimi ca nu merita!

| XxBlueRosexX explică (pentru lpavel):

Nu pot sa il uit...ptr mine exista numai el, pe el il iubesc si de trecut nu o sa trec peste asta niciodata, decat cu altul mai bine raman singura si sufar toata viata ca doar asta stiu sa fac cel mai bine...sa plang si sa sufar.

| lpavel a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Pacat! Cineva ca tine merita pe cineva care stie sa-i ofere dragoste si afectiune NU sclavie...

| NameHarris a răspuns:

Sincer imi pare rau pentru tine dar ori cat de mult l-ai iubi nu merita sa mori din cauza asta happy Aliti isi perd tot si nu se gandesc la asa ceva happyGandeste ca ai putea sa-l iubesti si pe altul la fel ca pe el si el la fel happy daca el te iubea nu te lasa asa cu ochii in soarehappy

| uncopiltampit a răspuns:

Referitor la partea ca nu mai apuci ziua de maine, sfatul meu ar fi sa consulti pentru ultima data un preot macar sa nu mori ca o proasta nespovedita

| NameHarris a răspuns (pentru uncopiltampit):

Tu esti ''nebun''laughing)

| XxBlueRosexX explică (pentru uncopiltampit):

Hai sictir fraiere...prost esti tu