| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna scuzati ca pun asa multe intrebari dar nu am cu cine sa vb...alaltaseara m-am certat iarasi cu prietenul meu foarte rau din cauza unu lucru in care a fost el de vina, aseara am dormit la el am facut dragoste si mi-a spus ca ma iubeste, insa astazi cand i-am spus eu te iubesc el a spus doar "bine pa".L-am intrebat daca ma iubeste si daca ne impacam si a spus ca nu vrea. Deci eu nu inteleg cum poate sa nu ma mai iubeasca adica sa ii treaca peste noapte, nu inteleg...de cand mi-a spus ca nu ma mai vrea si ca nu ma mai iubeste plang intruna simt ca mor, sincer eu nu pot traii fara el il iubesc e singurul baiat pe care l-am, iubit in toata viata mea, acum 20 de minute eram pe punctul de a lua un pumn de somnifere dar m-am razgandit si ca poate daca ma mai rog de el o sa ma ierte. Sunt disparata ce pot face sa se intoarca la mine il iubesc prea mult?

Funda

30 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

E vina ta. Tu ai gresit culcandu-te cu el. Nu e vina lui pentru ca tu esti fraiera si ii crezi minciunile. N-ai ce face decat sa accepti ideea ca te-a folosit si nu ii pasa de tine. Poate inveti ceva din asta si nu te mai arunci imediat in patul viitorului iubit.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul si-a atins scopul, a facut sex cu tine, i-a placut, acum trece la urmatoarea, este legea firi, este normal pentru ca este tanar, a fost frumos dar s-a terminat. nu lasa exp asta sa te doboare, esti tanara, te asteapta inca multe cearsafuri ce trebuie sa le explorezi.

| Liviu a răspuns:

CIne sunt eu sa iti zic ca viata nu are rost? Cine sunt eu sa iti spun ca merita sa traiesti? Vrei sa te spanzuri puisor? Fir intins happy Ce pot spune.Credeti ca daca eu si jumate din tot TPU ii zicem ca nu e bine.Ea va face ce ii zic eu? Nu, daca i s-a pus capsa, se omoara oricum.Eu zic sa stai potol, daca nu... happy Ti-o faci cu mana ta.

| RAY a răspuns:

Posibil e un badboy care stie sa vrajeasca fete nu ma mir ca plangi cine nu ar plange dupa un asemenea baiat sa fim seriosi, daca era baiat cuminte isi spunea te iubesc si dimineata nu isi mai pasa de el dar asa cum sa nu isi pese e smecher e mereu dupa fete cand vrea apeleaza la ele ca charlie din doi barbatii si jumatate asa e si iubi tau azi cu una, noaptea cu alta, bravo lui, spune-i ca il apreciez cum e, dai o bere din partea mea e un badboy adevarat

| neutrino a răspuns:

Atunci cand face sex cu tine este si normal, dar si politicos sa-ti spuna ca te iubeste.

| Doub a răspuns:

Nu l-ai satisfăcut.

| SkyPilot a răspuns:

Daca la intrebarea cu nunta aveai mintea de a intelege ce ti-am scris, nu ai fi ajuns aici. Ai dat funda la un raspuns absolut aiurea, ai preferat sa crezi ca el e imatur si ca tu nu ai gresit cu nimic si probabil ai continuat ca inainte in loc sa intelegi ce ai de facut. V-ati certat luni, probabil ca "el e de vina" pentru ceva de la acea nunta.
Dupa cum vezi acum, eu am avut dreptate. Ti-am si spus ca o sa-ti gasesti ce meriti. In momentul acesta in ochii lui esti un nimic, cel mult un orificiu cu care el isi satisface poftele. Asta este, daca nu ai minte, l-ai pierdut. Sa il rogi sa te ia inapoi? Probabil canu va accepta, iar daca o face vei fi carpa de sters pe jos pentru el. Asa cum ti-a zis fatuca la care i-ai dat funda, apuca-te de cautat ceva mai bun. O sa te umpli de bunatati la varsta ta!
23 de ani zici? Pari foarte tanara, gandesti ca la 13! Nu stiai pana la varsta asta ca nu tii un baiat prin sex? Te-a iubit pana ti-a tras-o iar dupa i-a trecut. Te respecta, nu gluma!

| ywar a răspuns:

Se cheama sex de despartire...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„aseara am dormit la el am facut dragoste si mi-a spus ca ma iubeste"

„insa astazi cand i-am spus eu te iubesc el a spus doar "bine pa""

Bă tu chiar ești tâmpită? Nu vezi că ăsta își bate joc de tine. Uită de el, e un idiot.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu crezi că ești puțin cam dur și direct? Dânsa are gânduri negre pentru că a vrut să își ia și viața cum a scris mai sus. Adică, nu cred că vrei să o ai pe conștiință, nu?

| e1xtz a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Hmm, lasa ca nici tu nu esti prea departe, am citit eu la tine.
Am sa iti raspund ca sa intelegi...winking

| FemeiaPisică a răspuns (pentru e1xtz):

De obicei, mă iau de puștoaicele fără minte care se plâng de părinți sau că le bate ''iubi''. Cea care a pus întrebarea asta are peste 20 de ani și nu gândește limpede din cauza unui tip care stă cu ea doar pentru plăceri carnale.
Ai văzut câte sinucideri arată la televizor? Chiar și bătrâneii ăia simpatici își iau viața pentru că își pierd persoanele dragi și iubite.

| e1xtz a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Da, inteleg la ce te referi...si eu i-am spus acelasi lucru, in alt mod, dar momentan oricum nu o sa inteleleaga.
La tine mă refeream la altceva...happy

| Drolja a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Şi mă gândesc că tu şi povestea "Capra cu trei iezi" ai luat-o în serios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Nu ești de acord cu ce am spus mai sus?

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu e idiot. Ea s-a dus la discoteca fara el undeva in alt oras, dupa care el nu a luat-o la o nunta. A mai avut o intrebare zilele trecute. Probabil ca ea i-a facut circ ca s-a dus fara ea sau o fi dansat cu alta pe acolo. Mie mi se pare ca omul are dreptate. La disco te duci la agatat, la nunta te duci de multe ori din obligatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acorda-ti inca 20 de minute si nu te mai razgandi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti asa mult cum de tia trecut prin minte sa inchei socotelile cu viata?
``Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti``

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu te iubesc! Daca nu o simteam, nu o spuneam. Zic.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Esti sigura ca a fost doar el de vina, alaltaseara?
Draga mea, dragostea nu trece peste noapte! Se prea poate sa te fi folosit aseara, avea chef de nebunii, si stia ca o sa fii disponibila happy
Eu cred ca tu esti prea imatura (emotional) pentru o relatie serioasa. E singurul baiat pe care l-ai "iubit" pana acum, nu inseamna ca nu vei mai iubi toata viata ta. Ai si tu putin respect fata de tine, de viata ta, si nu te dedica unui om care nu te doreste. Lasa pastilele, nu te mai umili degeaba, linisteste-te. Ocupa-ti mintea si timpul cu altceva, capu' sus, pieptul in fata! Viata merge inainte, cu sau fara el. E cazul sa inveti din greselile pe care le-ai facut in aceasta relatie, sa-ti studiezi comportamentul, si sa te maturizezi.

| e1xtz a răspuns:

Sfatul este simplu, si ce trebuie sa faci este foarte normal...dar tu acum esti prea 'oarba' ca sa vezi.

Daca deschzi putin ochisorii ai sa vezi modul in care esti batjocorita si atunci ai lua masurile care se impun, chiar daca doare.

| kyliejenner a răspuns:

Ai probleme grave cu tine insuti. Trebuie sa scapi de baiatul asta si sa inveti ca tu esti cea mai importanta persoana din viata ta, nu un iubitwinking

| kyliejenner a răspuns:

Ca sa traiesti ai nevoie de aer, apa, mancare si somn. Nu de un baiat.

| justadream94 a răspuns:

Crezi ca are rost sa te lasi calcata in picioare? nu te iubeste ..doar te joaca pe degete.deschide ochii mari si revino-ti sau ai sa regreti muuuuult

| alexstar_1336 a răspuns:

Heii stay chill laughing Nu are rost sa faci ceva ce o sa regreti.e un baiat ca el sunt inca 1000. el e un prost.tu linisteste-te iesi afara cu fetele si uita de el.o sa iti fie bine!

| speedY2 a răspuns:

La ce raspunsuri dati si voi ca sa fie.
A fost sex de despartire... nu e capat de lume nu face ceva absurd, gandeste-te cat rau poti sa faci parintilor tai daca face ceva nebunesc.
Poate acolo unde esti tu ai un admirator secret care te place big grin...

| anonim_4396 a răspuns (pentru speedY2):

Tu da-ti raspunsul de geniu, nu mai tine cont de ce scriem noi aici.

| speedY2 a răspuns (pentru anonim_4396):

?! ce?!

| DedeeAndreea96 a răspuns:

Draga mea, sa nu faci cumva prostia asta pe bune viata este frumoasa si sa-ti risti viata pentru un baiat, sincer nu merita vei gasi baiatul care sa te iubeasca asa cum esti, sa te respecte si sa te merite :*

| Popescu_Adrian_1973_ZXtQ a răspuns:

Dumnezeule! Draga mea,inchide ochii si gandeste-te pentru o secunda cum va fi mama ta cand te va gasi? La asta te-ai gandit? Oare merita sa iti dai viata pentru acel om care nici macar nu te merita nici cat negul sub unghie? Crezi ca s-a sfarsit lumea? Iesi afara, plimba-te cu bicicleta, citeste o carte pe iarba.fa ceva ce te tine in transa, mergi la un film, nu te mai gandi si sucii problema pe toate partile.Ce Dumnezeu? ai cumva 40 de ani si nu te mai ia nimeni? Te trag copii de rochie si nu ai ce sa le pui pe masa? Cauta altul! Si gandeste matur! Despica problema si pune in balanta lucrurile rele si pe cele proaste! O sa ai ce invata de acolo! Sau nu imi ramane decat sa sper ca vei intelege!