| simonadya61 a întrebat:

Buna.Acum ceva timp am cunoscut un tip cu care am avut o relatie, totul a fost frumos, insa din motive necunoscute am ajuns sa ne ignoram reciproc lucru care a dus la despartire.Problema e ca eu inca il mai iubesc pe acest baiat si nu mi-l pot scoate din cap. Zile trecute postasem o poza pe Instagram si el mi- a dat like, lucru care nu s-a mai intamplat de cand ne-am despartit. Intrebarea mea este daca ar trebui sa ii scriu sau sa nu? Un sfat mi-ar fi de folos

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ignorarea nu denota iubire, dimpotriva!
Cre dca nu trebuie s amai scrii odata ce nu-l iubesti si nu face sens sa incerci sa reinvii o relatie care oricum nu a-ti dai nimic pe ea, nici unul din voi.
Relatie care nu a functionat in trecut, neavand nici o sansa mai sa functioneze in viitor.

| Alina0124 a răspuns:

Se întâmplă ceva dacă îi scrii? De ce eziți? Dacă încă simți ceva pentru el scrie-i, spune-i ce simți. Poate mai e o șansă pentru vii, dacă nu, asta e, n-ai pierdut nimic.

| simonadya61 explică (pentru Alina0124):

Cel mai probabil mi-e teama de reacția lui că sa zic asa

| Alina0124 a răspuns (pentru simonadya61):

În cel mai rau caz te poate refuza, eii și ce, tu măcar ai încercat, nu trăiești cu gândul "ce-ar fi fost dacă-i scriam"