| Justiniann a întrebat:

Acum doua luni, m-am jucat cu prietena mea si sunt putin panicat. nu am avut contact sexual, ea ii virgina, dar ma gandeam la lichidul ala care apare inainte. Nu am ejaculat inainte.
A avut menstruatie și in noiembrie, si i-a venit si acum. A avut-o normala, ca intotdeauna.

Tot is panicat. A ramas insarcinata? Ea zice ca nu, dar totusi.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce sexul a avut loc in urma cu 2 luni si ulterior s-au produs 2 menstruatii, se poate afirma fara a gresi ca formarea unei sarcini intro astfel de situatie stiintific este considerat ca fiind imposibila sa se realizeze deoarece au fost eliminate 2 endometre consecutive. De asemenea se considera ca intotdeauna o menstruatie care se desfasoara conform celor anterioare ( ca si nr. de zile, cantitate, culoare, flux de eliminare, etc.) reprezinta garantia ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a format si nici nu s-a instalat o sarcina. Se poate afirma ca in conditiile descrise in intrebare raspunsul este unul singur; NU ESTE INSARCINATA. Te poti linisti fara discutie. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia iar voi nu ati avut nici macar contact sexyual corecpunzator nu a ramas bortoasa

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a fost contact sexual si nici ejaculare cum sa fie posibila o sarcina?

| дфтф a răspuns:

Mai copii, nu va mai jucati, doar actionati insa cu cap.Folositi prezervative, ce naiba? E asa mult 14 lei?