| ThePinkPanther a întrebat:

Buna all!
Anul trecut in vacanta de vara am fost intr'o tabara in strainatate. Acolo am cunoscut un baiat(nimeni din grupul nostru nu il stia) dar in loc sa umble cu baietii el umbla numai cu noi fetele. Baietii tot barfeau ca el ar placea pe una dintre noi si cum una din grupul nostru il placea am presupus ca de ea era vorba, insa nu era asa. Cand am fost la strand o fata cu care ma certasem rau cu cateva zile inainte m'a tras deoparte si mi-a zis ca lui ii place de mine si ca i'a zis ei si fetei care il placea si ca vrea sa imi zica. apoi el mi-a zis ca ii place de mine si tot felul de chestii. Eu i'am zis ca problema este ca si eu il plac dar doar ca pe un prieten. Parea super trist. Toti baietii ma intrebau dc l'am refuzat si imi ziceau ca i'am distrus inima baiatului si chestii de genul. In fine, la cateva zile dupa,, incident" el s-a cuplat cu fata care il placea si desi se saruta cu ea si chestii de genul nu parea ca o place.
Acum cateva saptamani, a intrat cu mine invorba, mi-a zis ca din clasa a9a o sa vina la scoala la noi si ca ii pare rau ca nu am fost si eu in excursia din vara asta si tot flirta cu mine(cel putin asa mi se parea mie) si imi zicea si tu cum mai stai cu baietii? Iar eu i'am zis ca sunt solo ca imi sta mai bine asalaughing Iar el mi-a zis cica asa cum te'am lasat tot asa te'am gasit dupa care am bagat o scuza si am iesit ca sa scap de el deoarece nu imi placea sensul in care mergeaa discutia.
Intrebarea mea ar fi: cum fac sa il refuz daca ma mai intreaba daca vreau sa fiu cu el, insa sa ramanem si prieteni? Deoarece un baiat care a stat cu el in camera in acea excursie mi-a zis ca el voia sa se prefaca ca se spanzura in fata camerei mele doar ca l-a oprit o profesoaralaughing Pare destul de emotiv

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Avand in vedere sentimentele lui pentru tine, voi nu veti putea sa fiti "doar prieteni". In cazuri rare ati putea fi si prieteni si iubiti, in multe cazuri ati putea sa nu fiti nimic si mai sunt si altele destule in care puteti incerca ceva si sa ajungeti tot la nimic. thinking
Doar prieteni nu o sa puteti ramane.

| ThePinkPanther explică:

Faza este ca eu incerc sa fiu draguta cu el, sa ii spun frumos ca sa putem ramane prieteni

| iannispatriciu a răspuns:

Pai ai putea spune ca nu-i genul tau si sa minti ca cica ai un iubit dar daca zice sa-l vezi cauta pe cineva sa se prefaca si gata daca nu merge ceartal si zii sa te lase in pace