| anonim_4396 a întrebat:

TPU va rog mult ajutati-ma cu un sfat!
Azi cand ma plimbam cu o prietena prin Cismigiu am trecut pe langa fostul care era cu una o tinea curpins si s-a uitat asa razand intr-un fel la mine si eu m-am uitat la el zambind dar nu a zis nimic, nu m-a salutat si nici eu.I-ar prietenul cu care mai era a zis asa,, no ba nu va mai salutati" si a inceput sa rada.Nici 5 zile de la despartire nu au trecut si e cu alta, si am fost si 3 luni imrpeuna(cea mai lunga relatie atat a mea cat si a lui).Ce sa fac sa il uit,sau nu stiu, sa ma,, razbun" pentru tot ce-mi face?

8 răspunsuri:
| Zuzu6235 a răspuns:

Daca despartirea s-a produs din vina lui atunci e mai bine sa il uiti. gaseste-ti si u pe cineva, iesi cu prietenii etc. daca e din vina amandurora, atunci gandeste-te de ce a procedat asa. e posibil sa nu fie cu ea, ea sa fie doar o amica, dar te-a vazut din timp si sa vrea sa te faca geloasa. nu are rost razbunarea. ii dai lui satisfactie.

| darrio2007 a răspuns:

De ce sa te razbuni? Ati terminat-o si gata.Se vede ca tu inca tii la el.El a facut asta doar ca sa iti faca in ciuda.Fa-ti si tu alt prieten.

| HotChoclate a răspuns:

Cea mai buna razbunare e indiferenta.Arata-i ca esti fericita, atunci o sa il doara cel mai tare.

| strawberrycool14 a răspuns:

Mai bine ai cunoaste alti baieti, daca vrei sa-l uiti! du-te la petreceri sau in locuri populate de baieti si sigur o sa te indragostesti de altcineva!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna si eu am patit asa. Dar a trecut si l-am uitat foarte usor datorita prietenilor mei. Dar a venit vremea cand el a trecut pe langa mine si eu eram cu UnU si lui nu i-a cazut bine mi-a zis pe mess ca nu e frumos ce i-am facut si atunci i-am zis ca - Ce a facut el a fost frumos? - Si nu am mai auzit de el delocwinking asa ca sfatul meu este sa treci pe langa el nepasatoare si nu ii arata ca te doare de ce ii areti ca te doare de aia te loveste mai rau cu gesturi URATE Bafta!

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Nu te razbuna! nu merita, razbunarea e ca un carbune pe care il aprinzi si il tii in mana, te arzi singura(rareori ai nevoie de razbunare)! Da-l dreacu de bulangiu inseamna ca nu te merita!

| bby5 a răspuns:

Indiferenta si rasul ironic in fata lui atunci cand te distrezi cu prietenii daca ii ai comuni il va distruge. daca vrei sa ajungi acolo si sa nu il mai ierti nu merita iti spun dupa propria experienta! arata-i ca esti mai buna decat pe aia cu care a plecat si demonstreazai ca el nu mai e pentru tine! stii cum se zice : Credeai c`o vei distruge? NU iubirewinking uita`te la ea cum zambeste si e dulce. sau » Acum o vrei când te priveşte cu ură, când te iubea nu era bună. sad:* sper ca intelegi ce vreau sa spun:* funda?

| GoRuN a răspuns:

E urat din partea lui ce face.eu zic sa iti vezi de viata. sorry ca iti zic dar "razbunarea e pentru. prosti" asa ca mai bine. il lasi in pace.