| Alexandrina04 a întrebat:

Buna all! Sunt in dilema si dezamagita totodata nu stiu ce sa cred, sunt cu un baiat de 1 an si 2 luni, dar ne despart 240 de km asta inseamna ca ne vedem o data cam la 2 saptamani datorita banilor si mai avem si probema ca nu avem unde sa stam eu stand cu chirie cu o colega! El a fost plecat din tara pentru o luna in tot acest timp eu am intrat la el pe id si am vazut tot felul de discutii cu diferite d-soare care ma-u durut ia-m spus si lui si jura ca ma iubeste si ca sunt doar vorbe, noi ne-am cunoscut pe net nu stiu cum ne aveam in lista unul pe celalalt am vorbit o perioada lunga am vazut ca ne intelegem si ca ne-am atasat unul de celalalt si uite asa sa ajuns la o relatie de lunga durata, nu stiu ce sa cred nici ca nu ma iubeste nu cred ca se vede clar atunci cand suntem impreuna plus ca nu sta nici foarte bine financiar si totusi da chiar cate 5 milioane sa stam 2 zile macar impreuna,voi ce parere aveti? Nu stiu ce sa fac,il iubesc mult dar m-a dezamagit si asta m-a facut sa ne certam mereu eu nemaiavand incredere in el ca inainte nu stiu ce auinsemnat discutiile alea care mau durut,el spune ca nu stie ce a fost in capul lui ca a fost un prost ca ma iubeste dar eu nu stiu ce sa mai cred, totodata ma gandesc ca daca nu ma iubea nu mai batea atata drum si bani cheltuiti mereu pentru cateva ore petrecute impreuna, voi ce parere aveti? Ce ma sfatuiti sa fac?

5 răspunsuri:
| niponX a răspuns:

Bună Alexandrina,
Cu adevărat numai el știe ce gândește, însă după câte relatezi tu, cred că în tine găsește rezolvare la nevoile sale sufletești. În tine găsește o dragoste pură și îi place ceea ce îi oferi.
Fiind departe, el simte nevoia de lucruri de la o fată și se aruncă în brațele primei venite, dar e vorba doar de impuls. Atâta timp cât încă se întoarce la tine și face sacrificii pentru întâlnirile voastre, nu îi ești chiar indiferentă.
Pe de altă parte, relațiile la distanță, nu prea țin, chiar deloc, așa că te sfătuiesc să nu mai pui atât de mult suflet. Momentele frumoase vor mai fi, dar momentul sfârșitului nu întârzie să apară și ăsta e adevărul. Va fi dificil pentru tine, dacă ești prea implicată emoțional. Te rog, să ai grijă.
Cât despre el...monitorizează-l, ține-l mereu pe jar, pentru a nu uita că îl așteptă undeva un suflet cald și atrage-i atenția discret când calcă strâmb, dar nu exagera. În caz contrar, își va băga picioarele și vei rămâne cu buza umflată.
Îți doresc mult succes și o iubirea mai ceva ca în filme!
Cu stimă,
niponX

| neutrino a răspuns:

Unii baieti, din anumite motive, comoditate sau/si prostie, platesc pentru relatiile sexuale. Ce este tragic, asa cum este si in cazul tau, fata, placandu-i asa cum este si normal, sexul, crede chiar ca este o relatie normala. Trezeste-te!

| Șurubelniță a răspuns:

Daca vine la tine si intretineti relatii sexuale, atunci e clar, ca vine doar pentru placere, nu pentru ca te-ar iubi.
Totusi... daca zici ca da 5 milioane, asta ma pune putin pe ganduri. Spun asta deoarece daca ar fi vorba doar de sex, ei bine, cu acei bani se poate duce linistit la curve de 5 ori pe saptamana. Asta ma face sa cred ca intr-adevar este vorba de sentimente in relatia voastra, nu sta cu tine din plictiseala sau din interes, el chiar te iubeste.
Sincer, te sfatuiesc sa nu mai intri pe id-ul lui, sa-i respecti intimitatea. Practic, tu daca nu intrai la el pe id, nu vedeai conversatiile alea care te-au pus pe ganduri, totul mergea bine in continuare.
Asa cum spui si tu la sfarsit, daca nu te iubea, nu mai batea atata drum doar ca sa petreceti cateva ore impreuna, 5 milioane nu e tocmai maruntis.
Asadar, pentru binele relatiei tale, nu mai intra pe contul lui de mess, Facebook s.a.m.d. pentru ca asta in primul rand arata faptul ca tu nu ai incredere in el iar in al doilea rand nu cred ca ti-ar conveni ca el sa intre pe conturile tale de FAcebook sau mess, fiecare are dreptul la putina intimitate. Asadar, tu de ce sa faci ceva ce tie nu ti-ar place ca el sa-ti faca? Nu e corect din partea ta.
Cat despre acele discutii...eu zic sa le dai uitarii, imi vine greu a crede ca sunt ceva mai serios decat niste tachinari sau pur si simplu vrajeli din plictiseala, ca deh, asa suntem noi baietii iar tu trebuie sa intelegi asta. Normal ca te-a deranjat, dar la urma urmei, nu te-a inselat sau ceva de genul prin faptul ca a avut niste discutii cu alte domnisoare.
Nu mai fa pe securista, nu-i mai monitoriza convorbirile si totul o sa fie ok!

| Alexandrina04 explică (pentru Șurubelniță):

Nu nu vine la mine doar pentru sex, au fost moment cand a venit pana aici pentru doar 2 ore petrecute impreuna in care poate doar ne-am tinut de mana plimband-une prin parc...de multe ori sa imprumutat de bani sa vina pana aici daca era doar vb de sex putea fr bine sa gaseasca pe cineva acolo fara sa mai fie nevoie de atatea ore pe drum si bani si timp pierdut,plus ca imi suporta mie cam toate crizele, eu renuntam in locul lui, dar totusi am indoieli si asta nu e de bine, cel mai rau e ca il iubesc mult si neincrederea asta pff ma omoara, multumesc tuturori pentru sfaturi :*

| Șurubelniță a răspuns (pentru Alexandrina04):

Ti-ai dat singura raspunsul. Daca n-a renuntat, inseamna ca el chiar tine la tine.