| andreea_4761 a întrebat:

Buna allz, am un prieten care este impreuna cu o fata de 2 ani fata este virgina iar intr-o seara acesta cu acordul ei au avut o scapare si ia introdus..in fund,iar cand a simtit ca trebuie sa isi dea drumul a scos-o dar a cazut cateva picaturi pe.ea acum acuza dureri abdominale si stari de voma ii este teama ca ar putea fi insarcinata,dar am o intrebare daca este virgina deci vaginul ei nu este rupt lichidul poate intra incat sa o lase insarcinata, deoarece eu din cate stiu spermatozoizi mor in contact cu aerul, acum pr meu este foare afectat si nu stie ce sa faca.voi ce credeti ar putea fi vreo sansa sa fie insarcinata tinand cont ca el nu a introdus-o in.ei ci doar in fund iar ea este virgina? dau funda happy

27 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Lasati prostiile sansele sunt 0. 0000000%

nu se poate asa ceva

Dureri abdominale moama i-ai bagat-o pana-n stomac big grin laughing

| Dyutzzah a răspuns:

Tipa nu pot ramane insarcinata, deoarece acesta a ejaculat in vaginul ei, nici daca se scurgeau cativa stropi in vaginul acesteia tot nu putea ramane insarcita pentru ca pentru ca ea sa ramana insarcinata el trebuie sa ejaculeze cu putere pentru a ajunge unde trebuie pentru a putea avea loc procesul de ovulatie... deci pot sta linistiti amandoi dar penntru linistea lor sufleteasca ar putea el sa ii propuna sa faca un test de sarcina ca sa fie linistit ca nu e nimic... sper ca te-am putut ajuta:*

| Azµre a răspuns:

Daca s-a scurs in vagin da chiar daca este virgina si n-are himenul rupt poate ramane insarcinata! doarece himenul nu blocheaza toata intrarea in vagin ci o parte! prin urmare daca s-a scurs in vagin da poate sa ramana insarcinata chiar daca e virgina.

| Ina93 a răspuns (pentru Azµre):

Eu nu prea cred
pentru ca starile de voma si adominale ti se vad dupa a 12 zi
daca esti gravida sau nu.

| Azµre a răspuns (pentru Ina93):

N-am zis ca e insarcinata datorita starilor i-am raspuns la intrebare daca poate fi insarcina si e virgina. si da e posibil sa ramai insarcinata daca esti virgina si s-a scurs in vagin deoarece himenul nu acopera toata suprafata vaginului

| Ina93 a răspuns (pentru Azµre):

Eu nu cred. spune-i sa faca un text de sarcina ..si vede mai bine.
ce tot sa ne contrezicem acia.

| Azµre a răspuns (pentru Ina93):

Sa faca da n-am zis ca e insarcinata laughing poate o doare burta ca e constipata laughing stiu eu ce are ea thinking nu inteleg de ce a ales sa faca anal daca e virgina laughing mai rau doare la anal decat la vaginal cand esti virgina da ma rog

| MissDyDee a răspuns (pentru Ina93):

Scumpo hai sa te intreb ceva.Tu stiai ca femeia chiar daca are contact sexual nu i se rupe himenul de tot? Si daca e asa atunci cum **** mea ramane gravida?

| Ina93 a răspuns (pentru MissDyDee):

Da stiam chestia astawinking

| MissDyDee a răspuns (pentru Ina93):

Eu una nu-mi mai bat capu sa-ti explic ceva ce n-o sa pricepi niciodata..Nu-ti doresc asta da singuru mod de a te convinge se sa o patesti!

| FaraNume1249 a răspuns (pentru Ina93):

Off.a mai incercat lumea sa iti explice, tu tot pe a ta o tii!big grin
Sexul e o nevoie fiziologica, placere, nici de cum o obligatie spre procreere.
Cel mai probabil ai mai putin de 16 ani, desi nici 16 nu ti-as da.
Citez:"Si daca tu zici ca poti sa ramai gravida cand esti virgina
inseamna ca toata lumea nu sar mai dezvirgina si ar ramane gravida asa."
Crezi ca atunci cand te dezvirginezi, sau pur si simplu faci sex, o faci doar pentru a ramane insarcinata?

| Ina93 a răspuns (pentru FaraNume1249):

Iti dai seama ca nu ..ca pana la urma sexul are un rol bun in sanatate.
dar sincer acum cat va timp nu prea credeam chestia asta
si majoritatea din grupul meu nu prea cred asta
si nu am 16 ani am 19 ani
ma intelegi?

| FaraNume1249 a răspuns (pentru Ina93):

Sigurbig grin.
Sincer acum, nimeni nu s-a nascut invatat.N-are rost sa iti sar in cap, pentru ca pana la urma daca nu stiai asta, stii acum.happy

| Ina93 a răspuns:

Se poate sa aiba stari de voma si dureri adominale de la durerea din fund
dar daca e virgina nu are cum sa ramana gravida.laughing.
deci sa stea linistit durerile se pot manifesta de la durerea de cand s-a culcat cu ea

| MissDyDee a răspuns (pentru Ina93):

Cum sa nu poti sa ramai gravida fiind virgina? Mai documenteaza-te si tu..nu ai nevoie de himen rupt sa ramai gravida ci doar de spermatozoizi scursi in vaginhappy

| Ina93 a răspuns (pentru MissDyDee):

Eu din cate stiu ca nu
pentru ca a patit si o prietena de-a mea si nu a ramas.winking

| MissDyDee a răspuns (pentru Ina93):

Mai atata timp cat tu ai ciclu deci iti curge ceva din vagin cu tot cu himenu tau intact cum poti spune ca nu poate intra ceva acolo? ...ca n.a ramas e un caz fericit da asta nu inseamna ca nu se poate...

| Azµre a răspuns (pentru Ina93):

Nu stiu de ce da voi considerati himenul ala ca un dop in **** la urma urmei laughing atunci cum mama dracu va vine ciclu? tinand cont ca prin ciclu elimini oculele nefecundate? laughing))) vrei sa zici ca o virgina n-are ciclu? si nu ia sange prin vagin? acelasi lucru si cu spermatozoizii se pot strecura lejer pe aceeasi cale laughing mai cititi dracu anatomia femeii ei pe urma comentati.

| Azµre a răspuns (pentru Ina93):

Ca prietena ta nu a ramas e alta macare de peste sansele si asa sunt 1 la 500 ca spermatozoizii sa fecundeze un ovul la un act sexual normal cu ejaculare in vagin! dar afara sa se scurga e o sansa de 1 la 10000 dar este... se poate nu se exclude sansa. Dar eu nu am specificat ca ea e gravida! eu i-am raspuns la intrebare daca e virgina si poate ramane gravida

| Ina93 a răspuns (pentru MissDyDee):

Si daca tu zici ca poti sa ramai gravida cand esti virgina
inseamna ca toata lumea nu sar mai dezvirgina si ar ramane gravida asa.thinking

| Ina93 a răspuns (pentru Azµre):

Da dar daca ar fi asa sa ramanem gravide chiar daca suntem virgine
inseamna ca lumea nu sar mai dezvirgina si ar ramane asa gravide
ce nu prea cred

| MissDyDee a răspuns (pentru Ina93):

Incearca tu sa vedem. daca lumea ar incerca doar sa faca copii probabil ca ar fi cea mai usoara varianta da nu-mi spune ca tie nu-ti place sexu ca nu te cred! asa cum nici tu nu crezi traba ca poti ramane gravida!

| Azµre a răspuns (pentru Ina93):

Chiar si in urma unui control amanuntit, un medic nu poate spune cu certitudine daca o femeie este virgina sau nu. Sa cauti o gaura in himen nu este un lucru relevant, pentru ca pot exista astfel de gauri, fara ca persoana sa fi avut contact sexual.

Dr. Rachel Vreeman din cadrul Universitatii Indiana a declarat ca majoritatea oamenilor cred ca himenul „sigileaza" vaginul (pana cand aceasta se pierde), insa nu este deloc adevarat. In cazuri extrem de rare se intampla ca acesta sa fie „sigilat", insa din pacate sangerarile menstruale raman in uter si provoaca mari probleme medicale.

| PsyhoWoman a răspuns:

E fund! doamne, normal ca nu poate ramane insarcinata. mai ales daca e virgina.happy ..........stai flex si pun pariu ca baiatul esti tutongue

| esco a răspuns:

Hopa mai ca nu e fecioara maria sa ramana gravida fiind virgina laughing

| hitman112 a răspuns:

Am impresia ca este vorba despre tine. Insarcinata nu esti asta e sigur, nu puteti avea atata ghinion. Dupa ce te f*** in cur ori te caci imprastiat ori te caci pe gura.laughing)

| GheNsS a răspuns:

Nu nu este ablosul nicio seansa de a fi gravida, pentru a ramane trebuie ca penisul sa ejaculeze in vagin toata cantitatea sau macar jumate, oricum o cantitate destul de mare pentru a fi gravida. Lasand asta vb despre sex anal deci oricum spermatozoizi nu au avut nicio sansa de supravetuire, ti-o garantez dar pentru linistea tuturor un test barza este bine venit orcand happy pentru a confirma cele spusewinking Fundita? big grin :*