| cryss_6160 a întrebat:

Am 12 ani si mi-a venit ciclul azi dimineata. Ce tampoane imi recomandati? Cam cat timp dureaza perioada de menstruatie?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu folosesc Always sensitive fiindca au un strat de bumbac care este mai putin iritant. Ai grija sa-ti iei suficiente, fiindca absorbantul trebuie schimbat la maxim 6 ore, indiferent de fluxul menstrual. O menstruatie normala dureaza intre doua si sapte zile, dar fiind la inceput, se poate prelungi pana la 10 zile.

9 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Every day alea verzi sunt cele mai bunehappy

| Marynna a răspuns:

Pai...eu folosesc libresse, mi se par ce le mai bune(cele albastre, cu multe picaturi) cele de la always mi se par cele mai proaste, serios

iar in legatura cu perioda, difera de la corp la corp, pe mine la inceput ma tinea 7 zile, acum ma tine 5-6, depinde

| yoanna11 a răspuns:

Always roz.depinde,3 zile, 5, sau chiar 7.

| AnduZy a răspuns:

Foloseste tampoane always. Poate dura 3 zile sau chiar o saptamana.happy

| hgfdsa a răspuns:

Buna.Perioada de menstra depinde de la persoana la persoana.De ex. la mine dureaza 4-5 zile, dar am colege care au si 7-8 zile.Iti recomand sa folosesti absorbante Always, vezi ca sunt mai multe categorii, deci ai de unde alege.
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Schnitzel a răspuns:

Maxim 8 zile, daca faci sport mai putin. Sunt bune Everyday

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mai multe informatii intra pe : http://noifetele.ro/main/home.php, o sa te ajute.

xoxo, didi

| Alina_5220 a răspuns:

Absorbante Always normale nu sensitivewinking si depine 5 zile max6winking