| Stefania a întrebat:

Am 12 ani si sunt in crestere si imi cresc sani. Vreau sa port sutien ca sunt detul de mari, adica nu chiar, dar este in crestere. Am auzit ca daca o sa port sutien o sa-mi afecteze crestere.Este adevarat? FUNITA!

Răspuns Câştigător
| foxi a răspuns:

Nu iti recomand sutien, afectezi muschii mamari!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sutienul nu afecteaza cresterea sanilor, asa cu caciula nu afecteaza cresterea in inaltime. Nu exista muschi mamari, ci doar pectorali (care sustin si sanul). Ei nu sunt afectati de sutine, ci de lipsa de exercitiu fizic.

| andriana_;) a răspuns:

Nu, nu este adevarat. din contra iti va pastra forma si ii va ridica... dar nu-ti cumpara ft mari si ft grosi. nu arata natural...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Andreea si eu am sanii mari dar iti recomand o bustiera e mai bine crede-ma sutienul mai incolo ceau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca iti afecteaza. ti se lasa si stagneaza in crestere.am avur o preieten tare dezvoltata de mica, purta sutien de la 11, acum are 15 si ii stau f lasati si nici nu sunt asa de mari, eu am 13si ii am mai mari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este pre bine sa porti... dar daca ai o bluza mai traspaenta poti sa porti

| maria_3468 a răspuns:

De ce daca ai bluza transparenta?! ba din contra, mai ales daca ii ai frumosi, sa vezi cate steaguri ridici...

| Anna_2094 a răspuns:

Nu este adevarat, eu port sutien dar mi'au stricat forma.Pt cresterea ta poarta o bustiera, cand iti vor creste mai mari poarta un sutien.asa e cel mai corect.Sincer

papa; C