| RazviHd a întrebat:

Am 14 ani, iar penisul meu masoara 14 - 14, 5 cm, vi se pare mic pentru varsta, mea, am prieteni care la varsta lor o au de 16, si si mai mult.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si stati in cerc si vi le masurati sau de unde ai aflat marimea celorlalti?

| Violleta2022 a răspuns:

Mic pentru ce puiule?
Ca la momentul asta nu faci nimic special cu el, doar pipi.

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand la varsta ta de 14 ani, este inutila orice discutie privind lungimea penisului din moment ce dezvoltarea acestuia va continua probabil inca cel putin 2-3 ani si din acest motiv nimeni nu poate sa prevada/prezica care va fi lungimea finala a penisului tau. Dar este bine sa stii si tu ca nu marimea penisului privind strict lungimea acestuia are o importanta deosebita, sau prea mare daca nu va avea si o grosime adecvata/proportionala cu lungimea. INSA in sexualitate si sex, cu adevarat importanta este virilitatea si potenta manifestata in timpul actului sexual. Probabil ca vei intelege acest aspect doar prin experimentari si numai dupa inceperea vietii sexuale cand vei ajunge la concluzia ca de fapt cel mai important aspect/conditie intr-un contact sexual il reprezinta de fapt timpul efectiv de coit neintrerupt, sex/penetrare, adica cat timp esti capabil sa-ti mentii penisul in stare erecta, sa controlezi ejacularea, sa impiedici producerea ejacularii involuntare. Doar cu un penis mentinut multa vreme in stare de erectie, poti spera sa reusesti sa satisfaci o femeie prin aducerea ei la starea de a avea orgasm la terminarea actului sexual. In concluzie un baiat/barbat cu experienta sexuala reuseste cam acelasi lucru si cu un penis de 13-14 cm ca si cu unul de 18-20 de cm, insa ceea ce conteaza de fapt cu adevarat, este "marimea/dimensiunea" timpului, a lungimii sexului, si capacitatea de a-ti mentine penisul in stare erecta si retinerea ejacularii atat timp cat doresti pentru a continua sexul fara intrerupere pana cand femeia ajunge sa fie satisfacuta si/sau sa aiba si orgasm. De asemenea un barbat poate excita si sa-i provoace placere, satisfactie si orgasm femeii, folosindu-se de degete de buze si limba. Un penis mare, lung si gros dar "bleg", n-are nicio valoare daca nu provoaca placerea asteptata. Mult succes in viata sexuala!

| Emilian65 a răspuns:

Marimea penisulu tau este normala pentru varsta pe care o ai.

| mentholinks a răspuns:

Nu toti o au de armasar. E normala.

| Necunoscut112 a răspuns:

Este posibil să o ai mare decât toţi prietenii tăi care se laudă că au 16+.

| DarkRose666 a răspuns:

Ar trebui sa faceti o masuratoare live, sa vezi cum vor scadea dimensiunile prietenilor atunci laughing