| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am fost cu un baiat dar ne-am despartit foarte repede nici nu ne-am sarutat, el inca vorbeste cu mine dar eu il simt ca pe un prieten el se comporta cu mine de parca am fii impreuna, asta ce inseamna ca inca ma place?, dau FUNDA happy :*

Răspuns Câştigător
| DidosMari a răspuns:

Da,el încă te place. Şi cu toate că s-ar putea ca peste o săptămână-2(sau poate chiar mai devreme) să îl vezi cu altă fată să ştii că tot de tine va fi interesat. Dar te sfătuiesc cu un lucru, mai bine ai pune ceva timp capăt prieteniei, pentru că el încă simte ceva şi dacă tot o să păstraţi legătura o să te placă în continuare (poate şi mai mult ca înainte)

| soricpaulapaula334 a răspuns (pentru DidosMari):

Ok o sa incerc dar este un baiat de nota 10 nu stiu cum sa rup prietenia

| DidosMari a răspuns (pentru soricpaulapaula334):

Nu neapărat să o rupi de tot, ci doar o mică pauză, o să vă salutaţi...ca el să încerce să treaca peste, atât timp cât vei fi prietena lui îi vei trezi amintiri cu voi ca iubiţi şi sentimentele de genul acesta rănesc...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El inca te place si asteapta de la tine acceptul ca te poate saruta. Daca tu insa nu-l placi, este bine sa-i spui ca nu puteti forma o pereche, sa-si caute si el o fata care sa raspunda corespunzator sentimentelor lui frumoase si inocente. Daca el este un baietel destept, va intelege corect refuzul tau, iar relatia voastra de amicitie nu are de ce sa sufere.