| Lolita1130 a întrebat:

Am 14 ani si ultima data mi-a venit ciclul pe 24 martie. In aprilie nu mi-a venit deloc, iar acum, 6 mai inca nu mi-a venit. :-d. Ar fi trebuit sa-mi vina pe 24 aprilie ...Este normal?! Dau funda

Răspuns Câştigător
| Fashion a răspuns:

Este chiar foarte normal. dupa 2-3 ani ti se va regla si iti va veni la o anunita data. ciclul poate intarzia chiar 6 luni.deci nu-ti face griji! si ca sa-ti „controlezi" ciclul incearca sa-i tii evidenta : eu de exemplu mi-am scris in telefon o nota cu toate datele cand mi-a venit si iti calculezi cand ar trebui sa-ti vina.cred ca stii odata la 28 de zile. daca mai ai vreo intrebare intreaba-ma pe privat. iti vi raspunde cu pplacere! love struck :* happy

5 răspunsuri:
| BomBonika_9617 a răspuns:

Da draga mea :* este perfect normalwinking ciclul se regleaza dupa 2 ani poate si mai mult... stiu e foarte naspa sad te ia prin surprindere uneori chiar detest prima zi sadcrying dc? mereu nu simt si ma patez ingrozitor I don't want to seecrying deci nu-ti mai face griji :* ciao:*:*: funa?big grin te log big grin:X?

| GeorgiSiAtat a răspuns:

Buna.am si eu probleme dastea.noi suntem de varste apropiate.eu acum trec a8a si banuiesk ca tu a9a.problema e ca trebuie sa ni se regleze.adica mie mi-a venit pe 26 martie.mai nimic.acum suntem in 6 mai si nimic.mentionez ca nu mi-a venit la aceleasi date.problema e ca in primii 2-3 ani asa este.nu te speria! happy Ti se va regla cu timpul

| Alice_2720 a răspuns:

Eu am 13 ani si nici mie nu mi-a venit in aprilie desi ma dorot jos ca in fiecare luna si nimic si inca madoare dar asa este pana se regleaza

| michaelina a răspuns:

TI se va regula cu timpul, si eu am la fel

| adina_7146 a răspuns:

Dereglari hormonale. :-s