| katalina96 a întrebat:

am si eu o problema! prietenul meu mi-a spus ca vrea sa facem revelionul impreuna,dar nu stiu ce sa fac, pentru ca mama nu stie de el si nu prea ma lasa sa am prieten pentru ca spune ca trebuie sa imi vad de scoala. daca nu ma lasa sa am prieten cum sa ii spun ca vreau sa fac revelionul cu el? prietenul meu mi-a zis sa ii spun ca il fac la o prietena dar sunt sigura ca tot nu o sa ma lase! si a zis ca o sa se supere rau daca nu o sa facem revelionul impreuna! sad
va rog, ajutati-ma! aa...si am uitat, am aproape 17 ani
dau funda pentru cel mai bun raspunshappy

3 răspunsuri:
| ArekkusuKage a răspuns:

Spune-i adevararul si promite-i ca te vei tine de scoala sigur va intelege chiar daca ai parinti dificili cum am eu pentru ca uneori daca iubesti pe cineva pui binile lui mai presus de binele tau si sper ca mama ta gandeste la fel iar daca nu planul B ii spui tatalui tau barbati sunt mai indulgenti big grin iar planul C spui ca te duci la cea mai buna prietena a ta sau, o colega ca te-a invitat mama ei sau ceva in genu big grin fundabig grin?

| katalina96 explică (pentru ArekkusuKage):

Planul B nu mergelaughing ca eu stau decat cu mama....si chiar daca i-as spune ca ma duc la o colega tot nu m-ar lasa pentru ca o cunosc bine pe mama...am incercat si anul trecut si nu a mersstraight face

| Meeela a răspuns:

Spune-i ca mergi la o amicawinking, nu ai o alta solutie. dar de ce prietenul tau se supara rau daca nu il faceti impreuna? la asta nu te-ai gandit? Spune-i lui ca nu te lasa ca ai tai vor sa plecati, vezi ce iti v-a raspunde si cu asta ii vei face si un mic test asupra luiwinking. succes si ai grija ce faci!tongue