| alina44 a întrebat:

am 15 ani si sunt pe clasa a9a. imi place de un baiat de la o alta clasa de. a 9. a din liceu. La inceput ne.am placut unul pe celalalt, am vorbit, ne intelegeam bine, pana cand mi. a spus ca intr. o relatie este nevoie si de sex. sunt de acord cu asta, insa i.am spus ca nu in relatiile cu tineri de 15-16 ani. eu una nu ma simt pregatita. stiind asta am continuat sa vorbim, sa-mi spuna ca tine cat de cat la mine... Dintr. o data s. a racit fata de mine. Nu inteleg de ce. Eu il plac...desi a fost cam nesimtit cand a zis ca in relatia nostra ar fi nevoie si de altceva. Am crezut ca nu ma mai place, de asta incerc sa-l evit, dar nu prea pot. Din cand in cand mi se face dor si ii mai scriu cate un sms. Ba imi raspunde frumos, ma alinta. ba nu ma baga in seama. Nu stiu ce sa cred. colegele mele mi.au spus ca de fiecare data cand trec pe langa el se uita dupa mine. Normal ar fi sa vorbesc cu el deschis, dar nu vreau. Vreau sa vad un semn din partea lui. Vreau sa fac ceva sa fiu sigura ca inca ma place. Ce sfaturi imi dati?

6 răspunsuri:
| ruPfashu a răspuns:

S-a racit probabil cand a auzit ca nu esti pregatita. Daca tine asa mult la tine si te iubeste, eu zic ca o sa te astepte pana cand ai sa fi pregatita.

| pisoias a răspuns:

S-ar putea sa fie ceva foarte bine planificat in ideea ca iti vei schimba parerea(in legatura cu a intretine relatii intime).

| Andreea114820 a răspuns:

Eu zic ca asteapta momentul cand tu o sa fii pregatita si apoi o sa te bage in seama sau chiar mai mult

| SunshineBby a răspuns:

Buna alina! din pacate pentru tine ar trebui sa aflii ca baietii se gandesc mai tot timpul la ei insusi si nu la fete si isi urmaresc propriile interese.Cel mai bine ar fi sa astepti sa incerce si el sa vorbeasca deschis cu tine.Nu o face cu un tip care "tine cat de cat la tine" pentru ca o sa iti fie greu apoi, asta implica multe.Cel mai corect ar fi sa astepte sa fii si tu pregatita si sa iti doresti lucrul asta.Toti baietii vorbesc frumos, alinta cand vine vorba de sex ca sa ajunga in patul tau repede.Ai grija de tine! numai bine

| SunshineBby a răspuns:

Sper sa nu iti franga inima.gandeste-te de 2 ori la ce o sa faci!

| SerbanElyan a răspuns:

Sa vorbesti cu el...si el te place, nu uitawinking