| BdhsmMaria a întrebat:

Buna, am 16 ani jumatate si am incercat sa am prima mea relatie sexuala cu prietenul meu,dar nu a reusit sa ma dezvirgineze. Pot spune ca nu a intrat deloc, acestea fiind spuse, pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te-a penetrat si nu a ejaculat in tine, nu poti ramane gravida.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu a intrat deloc in vagin, unde a avut loc partida sexuala?
I-ai facut sex oral inainte, sau s-a masturbat? A ejaculat cumva?

| BdhsmMaria explică (pentru Violleta2022):

Nu,nu si nu.
doar am incercat sa intretinem o relatie sexuala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru BdhsmMaria):

Banuiesc ca-i vorba de o relatie sexuala vaginala, vad ca nu mentionezi asta, dar este singura unde poti ramane gravida.
In orice caz, joaca cu un penis in erectie, incercand sa te dezvirgineze, inseamna ca contactul cu vaginul s-a facut si inca neprotejat, fiind sanse de sarcina, daca tu erai in perioada fertila a lunii si daca baiatul avusese o ejaculare anterioare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea de a ramane insarcinata chiar si in situatie prezentata, adica si daca nu a existat penetrarea efectiva a vaginului dar incercarea de dezvirginare s-a produs in urmatoarele conditii si anume :
-- in acel moment ai fost intr-o zi din cadrul PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual
-- din cauza excitarii si a starii de stres aparute, absolut normale si inevitabile, a existat posibilitatea reala ca partenerul sa nu-si poata retine perfect ejacularea si prin perforatia existenta in himen sa patrunda in vagin sperma sau lichid prejaculatotr contaminat cu spermatozoizi.
In concluzie totul depinde de cum ti-a fost NOROCUL privind momentul de a fi sau nu in perioada fertila a ciclului menstrual, experienta si modul de comportament a prietenului tau. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da, dar NUMAI dacă sunt îndeplinite simultan următoarele condiții:
- să fi ejaculat pe vulva ta (în dreptul intrării în vagin), sau să fi avut lichid preejaculator pe care l-a „întins" printre labiile tale (dar numai dacă înainte de asta s-a masturbat și NU a urinat între timp);
- tu să fii în perioada fertilă;
- să ai o cantitate destul de mare de ghinion.

| Andreeush a răspuns:

Cum să rămâi însărcinată dacă nu a avut loc un contact sexual?

| ywar a răspuns:

Ce sa-ti spun? E si prost, nu are experienta, nu e pregatit. Are toate calitatile.

| Gabriel2424 a răspuns:

Ce intrebare stupida, daca nu a sarit nimic in gaurica ta nu ai cum sa ramai dar mai bine data viitoare pune prezervativ pentru siguranta.

| BdhsmMaria explică (pentru Gabriel2424):

Fiind prima experienta de genul, e normal sa fiu panicata si sa pun intrebari stupide...

| ancuta286 a răspuns:

Pai. Dupa cum cred ca stii, barbatul in timpul actului sexual ejaculeaza la tine in vagini. De acolo spermatozoizii pleaca sa fecundeze ovulul. Daca acesta este fecundat apare o sarcina. (Pentru a preveni o sarcina folosesti anticonceptionale sau prezervativul). La iesirea din vagin sa zicem asa este o "foita" de piele numita himen. In momentul cand ai un contact sexual iar aceste este rupt, ti-ai pierdut virginitatea. Deci, daca barbatul nu poate ejacula la tine in vagin nu ai cum sa ramai insarcinata

| Demential69 a răspuns:

Uite un canal de Youtube unde o sa ai explicati despre viata sexuala: http://t.co.ro/h6hsK6

| Andreixxpervers a răspuns:

Nu poți rămâne dacă nu s-a terminat in vaginul tau