| GeutzzaaTha a întrebat:

În urma cu 2 săptămâni am avut primul contact sexual. A fost dureros, a curs sânge în ziua respectiva și următoarea zi. Astăzi am avut din nou contact sexual, tot foarte dureros și din nou am sângerat puțin. Contactele au fost protejate. Este normal? Este posibil ca himenul sa nu se fi rupt complet? Heeelppp kiss

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Greu de crezut sa nu se fi rupt complet, dar nu si imposibil ca himenul sa ramana partial sau chiar aproape intreg si sa fi suferit doar leziuni superficiale. Sunt cunoscute si prezentate in lucrari de specialitate mai multe cazuri de femei carora himenul s-a rupt si a disparut definitiv in momentul nasterii pe cale naturala. Si durerea resimtita este "normala" si se va mai intampla/repeta inca de cateva ori dar de fiecare data va fi tot mai slaba ca precedenta dar imposibil de precizat si numarul acestora.Multa sanatate si raporturi sexuale cat mai placute in viitor.

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mînutele! Nu e normal, poate ai vreo rană, mergi la doctor, la ginecolog, ai fost vreodată? Asa de curiozitate iarta mă ca te intreb, ce varsta ai? Si de unde esti? Multumesc mult.

| GeutzzaaTha explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e niciun deranj, am 18 ani sunt din București Mulțumesc pentru sfat!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu tatăl tău cum te m ai intelegi?

| GeutzzaaTha explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acum bine. Mai exista certuri din nimicuri dar nu am ce face. nu pot sa îl schimb.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru GeutzzaaTha):

De fapt nu trebuie tu sa il schimbi pe el, ci tu sa te schimbi, in comportament, am citit in intrebările puse de tine, ca tatăl tău i ti plăteste scoală de soferi, banchet etc, deci apreciază l răspunde i la telefon cind te sună, omul acela i ti e tată nu un străin, te iubeste, munceste pentru ca tie sa i ti dea ceea ce vrei, si tu ce faci? Lipsesti de la scoală, te vezi cu prietenul tău, asta contează cel m ai mult acum sexul? Prieteni? Mama ta ce zice? Ai mamă? Ea este multumită de tine? Nu te lua după prieteni sa îi intorci spatele tatalui tau, el i ti vrea binele chiar daca te ceartă, rezolvă ti situatia cu tatal tău, roaga l sa te ierte si tu nu te m ai lua după prieteni, ăia i ti vor răul.

| GeutzzaaTha explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e vorba de asta. Cred ca ai înțeles greșit. Nu îi întorc spatele tatălui meu, îl iubesc, îl respect. E tata. Atât ca, în orice relație tata -fiica exista și neînțelegeri din cauza vârstei etc. Cat despre prieteni, nu e vorba ca mă iau după ei. Nu am prieteniwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeutzzaaTha):

Mamă ai? De ea nu povestesti nimic.

| GeutzzaaTha explică (pentru anonim_4396):

Da am.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru GeutzzaaTha):

Si cu ea cum te intelegi? Ea te intelege? Este de acord asa in general cu ce faci? I ai zis de absente? Ea este de acord cu tatăl tău? Ca se enervează el pe tine? Dar de prietenul tău mama ta ce zice? Il cunoaste? Il acceptă pentr u tine? Cum il consideră?

| GeutzzaaTha explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ne înțelegem bine. Cu iubitul meu e de acord, îl cunoaște.

| neutrino a răspuns:

Totul este normal.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil ca himenul sa nu se fi rupt complet la primul act sexual

| Suck a răspuns:

Se poate ca himenul sa nu se fi rupt de tot.

| Leo1993 a răspuns:

De preludiu ai auzit? Sti cu ce se "mananca"? Oral ti-a facut inainte sa ti-o bage? Poate nu erai suficient de excitata, de aia si durerea asa mare dupa cum descrii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leo1993):

Vezi ca subiectul "oral" e tabu pe aici. astia sunt masochisti le place sa simta durere cred

| GeutzzaaTha explică:

Depinde, 7-20 cm. Deja am deviat de la subiect. O seara plăcută și mulțumesc pentru sfaturi!