| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani și de 10 luni sunt îndrăgostită de un băiat de 20 de ani. Toate au început in noiembrie 2019 când el era clasa a 12 a și eu a 9 a (boboaca) și umbla după mine prin liceu. Am început sa vorbim și sa ieșim știind ca el are iubita (care încă este cu ea și in prezent). Nu eram de acord sa ies cu el la început dar eram foarte îndrăgostită de el și naiva.
El îmi spunea ca se desparte de ea, ca o sa fim împreuna, ca nu afla nimeni de noi, etc. dar cam tot liceul a aflat de noi doi și m-au bârfit ca sunt curva. Din februarie nu mai am vorbit, i-am scris eu ultima data ce face și nu mi-a mai răspuns la mesaj. M-am deconectat de la toate rețelele de socializare și nu am mai ieșit deloc. El e un băiat foarte bun, m-a protejat de toți nesimțiții și un prieten de ai lui mi-a spus ca chiar a ținut la mine și era tot timpul atent sa nu se uite careva la mine in liceu și s-a luat la bătaie cu unul pentru ca se uita la mine (era foarte gelos). La liceu s-au luat și profesorii de el sa ma lase in pace ca sunt minora și el e adult, a fost chemat și la director din cauza asta. Efectiv nu știu ce sa fac sa nu ma mai gândesc la el! Nu pot sa mi-l scot din cap! Incă sper ca va veni in fața liceului sa ma vadă crying mai are rost sa ma gândesc la el după atât timp și să-mi fac speranțe? Mama mi-a spus sa ii scriu sau să-l sun dar nu am curaj. Va rog sa ma ajutați cu un sfat! (tot ce am scris e puțin din toate ce mi s-au întâmplat)

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi-ti de scoala. Vei avea timp sa-ti faci iubiti dupa ce vei fi mai mare. La varsta ta, iubitii te deruteaza de la invatat si vei ajunge doar o casiera prin supermarket. Asta daca vei avea noroc.

| anamaria99999 a răspuns (pentru darrio2007):

Crezi ca eu nu vreau să-mi vad de școala? chiar nu am vrut in acel moment sa am un iubit sau sa îmi caut unul, dar pur și simplu s-a întâmplat și m-am îndrăgostit și nu pot sa îl uit!

| Denyx16 a răspuns (pentru anamaria99999):

Nu lua in seama hate-ul, fi tu si lasa-i pe altii, ca sa uiti de un baiat ai putea incerca metoda mea de autocontrol pe care o folosesc sansele sa uiti de ele sunt de 100% dar e foarte riscant pentru ca sufoci creierul sa dea comenzi,daca nu poti sa te autocontrolezi lasa sa vina de la sine.
As putea incerca sa te ajut,daca vrei imi poti lasa-mi Facebook-ul in privat,stai linistita sunt asexual,daca crezi ceva gresit scoateti din cap, poti sta linistita deoarece cu mine poti purta o discutie, sunt de aceeasi varsta cu tine si eu am trecut prin ce ai trecut tu cu un an in urma, de atunci am devenit asexual, in fine nu conteaza.
Asta ramane la alegerea ta daca vrei sau nu sa te ajut sa scapi de aceasta problema.
Si poate iti face bine sa vorbesti cu un baiat, eu cand am vorbit cu fete m-a facut sa uit de persoana pe care am iubit-o acum un an.

| Denyx16 a răspuns (pentru darrio2007):

Ce legatura are postul de munca cu iubirea, daca fetei ii place de acel baiat nu vad care este problema, ai putea sa incerci sa o ajuti nu sa o judeci.
Numa da romanul asa e se simte bine judecand.

| darrio2007 a răspuns (pentru Denyx16):

Esti mic daca nu ai inteles ce am vrut sa spun.

| Denyx16 a răspuns (pentru darrio2007):

Am inteles ce ai vrut sa spui, doar ca incerca sa o ajuti nu sa o demoralizezi mai tare pe persoanele din jur.
Cred ca si dumitale ai trecut prin asta.

| Denyx16 a răspuns (pentru darrio2007):

Persoana* cu care porti un dialog voiam sa spun*.

| darrio2007 a răspuns (pentru Denyx16):

I-am spus doar realitatea despre viitor. Daca ea intelege in alt mod, este doar problema ei.

| Denyx16 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu intelege in alt mod, dar ceea ce am vrut eu sa zic este ca o data ce iubesti, uiti de toate.
Si in perioada asta nu o poti numi scoala.

| darrio2007 a răspuns (pentru Denyx16):

Ai ajuns la vorba mea.

| Denyx16 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu am ajuns chiar la vorba ta, am zis ca scoala nu se poate numi scoala, nu poti sa inveti in virusi si boli.
Si da odata ce iubesti uiti de toate.
Oricine care a trecut prin asta poate afirma.

| darrio2007 a răspuns (pentru Denyx16):

O zi bună in continuare, iti doresc!

| Denyx16 a răspuns (pentru darrio2007):

Mulțumesc,la fel!

| Emma30555 a răspuns:

O sa ți treacă în timp, te vei îndrăgosti de alt băiat, la vârsta asta mai mult experimentezi iar prima dragoste se uita mai greu

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ce gesturi de iubire. Doar satan este iubire!

| anamaria99999 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

De ce crezi asta?

| Denyx16 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Prin ce dileme ai trecut frate sa spui asa ceva?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anamaria99999):

Hai sa analizam. Iti spune ca ii placi, ca se comporta frumos cu tine, ca bla-bla. Dar are alta relatie, pe care nu o incheie. Si tu vii si ne zici noua ca tine la tine?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Esti naiva, iar el a avut pe cine sa prosteasca.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Denyx16):

Ce dileme? N-am trecut prin nicio dilema.

| Denyx16 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ok.

| anamaria99999 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Chiar a ținut la mine și persoanele care erau alături de noi doi in momentul acela au spus asta. putea sa ma prosteasca in orice moment sa ma culc cu el (mai ales ca are 20 de ani) dar nu a făcut-o! m-a protejat de toți nesimțiții care se țineau după mine. nici eu nu înțeleg de ce nu a putut încheia relația cu aia. când eram cu el l-am întrebat și a zis ca nu poate sa se despartă de ea la telefon (ea locuind in alt oraș) și ca o sa dureze ceva pana se desparte de ea. îmi tot promitea ca se desparte de ea după sărbători, după ziua lui, etc și nu s-a întâmplat asta

| Crackman a răspuns:

Vezi ti tu de liceu.

| anamaria99999 a răspuns (pentru Crackman):

Nu ma ajuta cu nimic sfatul tau

| Crackman a răspuns (pentru anamaria99999):

Ba cred ca da.
Il uiti si te realizezi macar sa ai bacul si sa nu plangi la coltul strazii ca esti bortoasa

| Catalin77945 a răspuns:

Nu prea e ok sa umblii dupa oameni tipi asa de mari, si in primul rand are prietena gandeste-te ca poate o sa vorbiti iar si o sa se desparta de ea pentru tine ok? ''el îmi spunea ca se desparte de ea, ca o sa fim împreuna'' ce il va opri pe el sa nu se desparta de tine pentru alta nu? Mai bine cauti pe altcineva, daca omul nu ti-a raspuns atunci la mesaj poate nu mai e interesat

| anamaria99999 a răspuns (pentru Catalin77945):

Am înțeles asta, dar ce pot sa fac sa îl uit? de atâta timp doar la el ma gândesc si nu pot să-mi revin!

| Moisa_Gabi_2000 a răspuns:

Bagati pulan lume si faio cadou!