| RP1999 a întrebat:

Am 16 ani si sunt impreuna cu o fata de aproape o luna si chiar simt ca o iubesc dar de fiecare data cand o sun s-o intreb daca vrea sa ne intalnim imi zice ca n-are cum, weekend-ul trecut i-am trimis mai multe mesaje pe care ori le ignora ori imi raspundea sec, + am unele indoieli ca ma inseala si m-am tot gandit sa ma despart de ea, dar pana nu-s sigur ca ma inseala n-am sa fac asta. Nu stiu de ce dar la scoala imi acorda toata atentia ei si ma face sa cred ca chiar ma iubeste, dupa ore de obicei stam si fumam o tigara impreuna dar dupa ce fiecare ajungem acasa nu prea ma mai baga in seama. Intrebarea mea este: Ce sa fac? Sa ma despart de ea sau sa insist sa ne intalnim ca sa vorbim despre asta? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine discuta cu ea despre asta, fata in fata, si spune-i ca te simti putin ciudat... happy

Spune-i ca o iubesti si ca nu vrei sa o "sufoci" dar chiar te simti ciudat, te simti lasat de-oparte.

In orice caz, in caz ca convorbirea se va transforma in cearta, incearca sa o privesti in ochi si sa-i spui ca o iubesti si sa iti pastrezi calmul, adica sa nu ridici volumul vocii sau ceva de genul.

eu asa as face. Sper ca te-am ajutat. mult noroc cu asta! happy

Tine minte, o convorbire naturala si sanatoasa, fata in fata este mereu cea mai buna cale tongue

| RP1999 explică (pentru anonim_4396):

Merci frate! Exact asta o sa fac, revin cu update-uri...

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu nu nu prietene nu accepta sa fi marioneta ei, tu esti barbat; a varsta ta trebuie sa zbori din floare in floare nu sa stai dupa fetee, sfatul meu, arata-i indiferenta totala, nu-i mai zi nimic ignor total si cireasa de pe tort iesi intr-o zi cu alta fata sa vezi numa ce va turba cateua

| MidnightR a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Asta e nesimtire, nu indiferenta, dar te inteleg, suna si se scriu la fel.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru MidnightR):

Da felul cum il trateaja aia cum e>?

| Emilian65 a răspuns:

De ce nu-i spui la scoala ca o iubesti.