| BabtanAndreea a întrebat:

Buna,am 17 ani am o relatie stabila de 1 an, fac sex aprox 1 data sau de 2 ori pe saptamana cu iubitul meu. Am o dilema cam mare, mi-a venit menstruatia la inceputul lunii august(aprox in data de 10pana in 16) dupa care mi-a mai venit si la sfarsitul lunii august (aprox 25 )si s-a terminat in 1 septembrie. Luna asta nu mi-a mai venit deloc menstruatia. Am intepaturi in burta in fiecare seara,cateodata mai acute cateodata mai moderate. Am greturi, ameteli si arsuri de stomac. Se poate sa fiu insarcinata? Cer seriozitate. Multumesc!

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

1. Un teste de sarcina.
2. Daca testul de sarcina este negativ ar fi de recomandat sa consulti un medic si sa nu asculti sfaturi date de altii. Un medic este cel mai potrivit sa iti dea un raspuns.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina!
Greturile, ametelile si arsurile de stomac pot fii semne atat de sarcina dar si de indigestie, ori probleme digestive.

| Emilian65 a răspuns:

Mergi la un control ginecologic si vezi daca esti sau nu gravida.

| Mussette a răspuns:

Test de sarcina si un control la ginecolog, daca ai tulburarile astea.

| Octa00 a răspuns:

Lipsa menstruatiei poate avea multe cauze. Ati facut-o vreodata neprotejat, ati avut vreo problema cu prezervativul sau ați fost neglijenti? Vreun motiv care ar putea avea legatura cu o posibila sarcina? Oricum, colbulalbrosu îti va spune mai multe

| SARKAN a răspuns:

Sigur esti insarcinata deja are o luna embrionul.asta este o sa fii mamica tanara. dupa ce nasti mergeti impreuna la scoala acu na daca nu ai folosit si tu o protectie mai fata.no glove no love ar trebui sa fie motoul tau.

| Vlad9512 a răspuns:

Daca esti pr... la 17 ani sa faci chestii de genu, o meriti