| Dariaaa8282 a întrebat:

Buna,am 17 ani de ceva vreme vorbesc cu un baiat, mentionez ca are 21 de ani. Pot spune ca inainte sa-l cunosc era foarte golan,mereu prin cluburi,femei dar de ceva vreme de cand m-a cunoscut s-a mai schimbat, nu mai e ca inainte, ma enerveaza ca e cam obsedat sexual adica gen ii spun ca n-am chef sa iesim ca am de facut curatenie in camerã iar el interpreteaza totul gresit intr-o altã formã adica gen frate fac curat de ce gandesti ca un OBSEDAT SEXUAL? Asa imi venea sa-i spun.
Nu stiu ce sa fac, ma gandesc sa inchei legatura cu el, ma gandesc ca vrea numai SEX DE LA MINE SI ATAT. Am 17 ani, inca sunt virgina si nici nu am de gand inca sa ma culc cu un baiat...va rog sa va dati o parere

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Care e faza? Vrea sex tu nu spune-i si va găsi alta

| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz chiar ca este indicat sa te desparti de el. Asa este si cinstit si corect sa procedezi, atat in privinta ta cat si a lui. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta doar tu poti sa decizi. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, ii spui din start aceste lucruri si ce te deranjeaza, fara retineri, pentru ca trebuie sa stie. Vorbiti si vorbiti, comunicarea este unul dintre lucrurile cele mai importante intr-o relatie, si amandoi ca perteneri ar trebui sa va preocupe starea sufleteasca a celuilalt. Tu te gandesti la el, dar el la tine? In sensul in care isi face griji. Asigura-te ca si el face asta, ca si lui ii pasa de faptul ca tu stai acasa, ca esti bine, ca va oferiti siguranta reciproca si ca va intelegeti. Daca tu nu te simti bine intr-o relatie iar in urma unei discutii nu se schimba nimic intre voi (asa cum ati vrea de comun de acord)... pui punct delatiei si gata. Este simplu.

Bafta si multa intelegere!

| Eireann a răspuns:

Are 21 de ani, toti sunt "obsedati sexuali" la varsta aia, e absolut normal. Poti sa ii spui drept in fata ca nu iti place ca aduce mereu vorba de sex si ca daca nu se opreste o sa rupi legatura cu el. Simplu, la obiect...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eireann):

Nu toti sunt obsedati sexual, nu stii ce inseamna sa fii obsedat.
Atat la femei cat si la barbati se acumuleaza tensiune sexuala, sa fii obsedat e cu totul alta treaba, sunt oameni cu probleme hormonale care ii fac sa actioneze mai "dezinhibat".

| Eireann a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba inteleg, tocmai de aceea am pus termenul in ghilimele. :-) E un barbat normal de 21 de ani.

| Dariaaa8282 explică (pentru anonim_4396):

Daca eram o proasta ma culcam de mult cu el! Obsedat sexual inseamma sa traiesti cu impresia ca orice fatã/femeie este necesar sa te culci cu ea, si sa iti faci filme in caplaughing))) asa sunteti toti nici nu aveti tupeu sa recunoasteti

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Eireann):

Nu e normal sa fii obsedat sexual. Sa fii interesat de sex e normal. Sa fii obsedat nu. Sa faci orice sa ajungi in patul cuiva nu. Am o gramada de prieteni de 20 de ani care nu sunt asa. Cand esti prost si te conduc instinctele ajungi asa

| Eireann a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Ea a folosit termenul de obsedat sexual - cel mai probabil ca o hiperbola. Eu cred ca tipul e interesat de sex deci ii face aluzii si propuneri, lucru care e exagerat din punctul ei de vedere. Eu cred ca e un barbat normal, poate un pic mai dezinhibat, in nici un caz obsedat sexual cu acte in regula.

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Eireann):

Daca face aluzii fara context, legat de absolut orice lucru face ea, e obsedat si disperat. Aluzie faci cand sunteti amandoi, fata in fata si se creeaza o situatie. Daca aduci vorba despre sex pana si cand imi spal sosetele clar ai o problema. Stie ca e virgina banuiesc. Ar trebui s-o lase mai moale sau sa discute direct

| RAY a răspuns (pentru Eireann):

Si care e faza ca vrem sex?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă părerea mea e că ești cam proastă, da nu asa cu P mare fara supărare. Nici nu știi că vrei, ai vrea să-l transformi pe ăla într-un tip cuminte, da când se întâmplă asta nu o sa mai fi interesata de el. Un tip nu se schimba, poți tu sa-i faci ce vrei tu. Ești ca proastele alea care cred că au ceva special de se schimba un tip pentru ele. Pe deasupra ești și virgina, deci 0 șanse să îi faci tu ceva încât să vrea sa fie cu tine.
Nici măcar nu ești contienta că îți place că e un "obsedat sexual", tocmai de aia te și strofoci atât cu el. Daca nu îți plăcea cum e, nici nu mai punea întrebarea asta.

| Dariaaa8282 explică (pentru anonim_4396):

De ce sunt proasta ca nu m-am culcat cu el? nu l am schimbat eu s-a schimbat singur am spus doar de cat ca e obsedat nu e normal dupa 1 luna sa mi zica de sex si v am cerut parerea laughing)))) daca nu stii sa citesti nu mai comenta fara senswinking auzi dunt desteapta daca ma culc cu el? laughing))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dariaaa8282):

Pe mine unele fete m-au respins că n-am avut curaj să aduc sexul in discutie, iar tu zici a nu-i normal cum vine asta? ai miros a carne cruda. Probabil ar vrea el să-ți fure inocenta.
Ești destul de mare, poți decizi și singura pentru tine laughing

| Jus7t a răspuns:

Cred că ești naivă iar ăla o să profite dar fă ce vrei.

| Dariaaa8282 explică (pentru Jus7t):

Nu are cum eu nu sunt copilele astea proaste care cred orice i spune un baiat?

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

Nu s-a schimbat, e doar pe termen scurt pana faceti sex. Nu exista am fot golan si nu mai sunt. Nimeni nu si schimba caracterul de la o zi la alta. Poate doar ''am fost golan, dar cum am un interes temporar''
Eu as da jet