| Anna17chriss a întrebat:

Am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala de curand, mai exact pe 27 august. Ciclul meu s-a terminat pe data de 25 august. Am folosit prezervativ, insa imi e teama de altceva. dupa actul in sine, prietenul meu a bagat degetul in vagin. Este posibil sa fi atins lichidul acela ( nu sperma ). cel care vine inaintea ei. Nu stiu sigur, insa este posibil. exista vreo sansa sa fi ajuns inauntru si sa fiu insarcinata? au trecut deja 3 zile..cred ca ar fi tarziu pentru o pastila. nu stiuce sa fac, nici nu mai gandesc limpede. Am nevoie de ajutor, nu de critici. Va rog frumos! Multumesc mult.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU te mai victimiza, ești femeie, învață să ai simțul răspunderii!
Este vorba de preejaculare, acele picături au destui spermatozoizi cât să fecundeze ovulul.
Pilula de urgență o iei la indicația medicului, este o bombă hormonală.
Nu este nicio sarcină, cel care te-a făcut femeie să se spele pe mâini înainte să intre în contact cu vaginul tău.
Pa, pa.

| Anna17chriss explică (pentru Legiuitoarea):

Acelasi lucru i l-am spus si eu cu spalatul pe maini. M-am uitat si pe un tabel cu " perioada fertila ". in ziua acela a fost cel mai mic risc. Zici ca nu e nici o sarcina?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Anna17chriss):

Bună.
TU nu știi să citești răspunsul?
NU este sarcină, lichidul preejaculator te poate lăsa însărcinată dacă ești la ovulație și nu te protejezi!
Perioada fertilă o umărești tu, nu după tabel de pe net.
Trebuie TU să îți cunoști perioada de ovulație, este prezentă glera cervicală. Mai citește, femeie, mergi la un centru de planing familial.
Pa, pa.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
NU este vorba despre nici o sarcină. E doar frica aceea prin care trec foarte multe femei.

O zi frumoasă!happy

| LineGuide a răspuns:

Spermatozoizii mor in contact cu aerul, si daca au fost chiar indepartati prin spalare cu apa rece, nu este nicio sansa de sarcina.
Mult noroc!

| varcolaccc a răspuns:

Deci in ultimele 2 zile intrebari de genu asta au fost cu sutele. De ce vi sa intrebi asta pe TPU. Daca vrei sa fi sigura fa un test de sarcina straight face Succes

| Anna17chriss explică (pentru varcolaccc):

Daca acesta este site-ul unde se discuta lucrurile astea, de ce sa nu discut si eu? testul de sarcina il pot face abia peste 2 saptamani. Daca ai fi fata si ai fi in situatia mea, sunt sigura ca ai face aceleasi lucruri. Nu mai judeca oamenii dupa chestiile astea. Multumesc.

| varcolaccc a răspuns (pentru Anna17chriss):

1. La mana nu sunt fata
2. Nu te judec sa stii ca nu am de ce si nu imi permit sa fac asta. Da ai dreptate ca poate nu stiu ce inseamna si poate ca am fost dur in ce am spus dar am vazut atâtea intrebari de la Copile de 14-16 ani care au facut sex neprotejat si nu mai stiu ce încât m-au facut sa sa fiu asa. Poate ar trebui sa inteleg mai bine prin ce treci dar nu am cum fiindca nu sunt fata deci. Daca te-am sup cu ceva scuze atunci.

| varcolaccc a răspuns (pentru Anna17chriss):

Scuze mi-am dat seama oricum ca dupa ce omul e intr-o situație mai delicata ca sa nu spun grea nu trebuie sa mai pună si altcineva sare pe rana. Scuze inca o data

| aurora1234 a răspuns:

Atata timp cat nu a ejaculat in tine sau penisul nu a intrat in vagin fara prezervativ, nu ai nici o sansa a ramai insarcinata...

| Anna17chriss explică (pentru aurora1234):

Deci preejacularea nu are nimic? Pe tabelul cu perioadele fertile eram chiar in ziua in care riscul era minim, deoarece era chiar dupa ce mi se terminase ciclul