| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Recent am ejaculat pe fata prienei mele si ea s-a sters la gura cu degetul, l-a pus in gura si dupa cateva secunde s-a atins jos. Este vreo sansa sa ramana gravida?
Mentionez ca ciclul menstrual i s-a terminat cu 2 zile inaintea intamplarii, cantitatea de sperma era mica si imediat dupa a fost la toaleta si s-a sters.
Este vreo sansa sa ramana insarcinata?
Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Zero șanse niciuna.

| corbulalbrosu a răspuns:

Formarea sarcinii in conditiile prezentate si explicate ar reprezenta cel putin o minune sau un miracol... (inter)planetar. big grin

| Laurentiuc7 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am uitat sa mentionez ca era uda. Am vazut ca daca este uda sansa de a ramane insarcinata creste. Nu este diferenta sau ar putea creste sansele in contextul actual?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Laurentiuc7):

Laurentiuc7 explică (pentru corbulalbrosu):
Am uitat sa mentionez ca era uda. Am vazut ca daca este uda sansa de a ramane insarcinata creste. Nu este diferenta sau ar putea creste sansele in contextul actual?
Zona VULVO-VAGINALA a ""pasaricii"" fetelor, poate fi mai mult sau mai putin uda/umeda, din mai multe motive
-- Umezeala poate sa provina din secretia vaginala NORMALA (leucoreica) cea care exista in permanenta in interiorul vaginului si se poate scurge din vagin atunci cand este produs in cantiate mai mare
-- de asemenea umezeava excesiva poate sa apara ca urmare a excitarii fetei si in acest caz glandele din vagin produc lichidul LUBRIFIANT care usureaza foarte mult ca penisul sa poata fi introdus usor in vagin
-- de asemenea umezeava excesiva poate sa apara si ca o urmare fireasca a existentei in permanenta a MUCUSULUI CERVICAL care poate fi INFERTIL sau FERTIL in functie de momentul in care este in acel moment ciclul menstrual,
Astfel ca uneori zona VULVO-VAGINALA poate sa devina EXCESIV UMEZITA in situatiile in care exista 2 ori 3 secretii vaginale in acelasi timp si astfel in acea situatie se apreciaza ca acea pizduta a devenit''baloasa''
In concluzie NU se poate face nicio apreciere serioasa si corecta in privinta starii de FERTILITATE a femeii respective.
Sunt multe femei care sufera de afectiunea denumita ''VAGIN USCAT'' fiindca in cazul lor glandele vaginale NU functioneaza corect si astfel NU produc nici una din secretiile mai sus amintite intr-o cantitate normala si VAGINUL lor este ''uscat'' si in timp ce sunt in PERIOADA FERTILA reala a ciclului lor menstrual

| Goete a răspuns:

Stai linistit, ca tata ar fi ea

| THESOFTHARD a răspuns:

Daca nu ia supramax articulatii la goaza kreka