| BlondinaBlonda a întrebat:

Am 18 ani fără o lună și am o problemă cu menstruația, anul trecut în noiembrie mi-a venit cu o bucată de carne? În decembrie nu mi-a venit? In ianuarie mi-a venit foarte mult și a venit și cu o bucată de carne? Și acum in februarie mi-a venit cu o bucată de carne 2 zile am avut ciclu normal și 3 zile de scurgeri? Ce înseamnă asta? Menstruația mea nu are zi fixă are întârzieri? Și dc mi-a venit cu o bucată de carne?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa te prezinti cat mai repede fiindca va fi cu atat mai bine, la un cabinet ginecologic pentru a fi consultata in mod temeinic de un medic specialist. Multa sanatate!

| BlondinaBlonda explică (pentru corbulalbrosu):

Dar ce credeți că aș putea să am?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BlondinaBlonda):

In mod foarte sigur este vorba de un ciclu menstrual dereglat/neregulat care cel mai probabil este probabil afectat de chisturi sau chiar sa fie vorba de endometrioza. Insa aceste pareri, si presupuneri pot fi confirmate doar prin efectuarea unei ecografii transvaginale. Multa sanatatE!

7 răspunsuri:
| Randomuser2000 a răspuns:

Si ce carne era?

| Chetys a răspuns:

Nu cred ca era carne ci un cheag de sanga, acesta poate apărea de la o răceală ne tratata sau dezordonare hormonala... avand in vedere ca ciclul nu este vine la datele potrivite, e posibil sa ai un chist la ovare, este necesar sa apelezi la un ginecolog pentru control si tratament.

| BlondinaBlonda explică (pentru Chetys):

Mersi pentru sfat

| JonBovi a răspuns:

De cal?

| Popescu_Andrada_1987 a răspuns:

Iti zic sa te prezinti la un ginecolog deoarece bucata de carne carte ti-a venit e ceva suspect