| strengarita a întrebat:

am 18 si imi fac griji mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu.pe data de 27 noiembrie am avut ultimul contact a fost protejat da oricum nu stiu poate s-a spart prezervativu.pe data de 4 decembrie mi-a venit ciclu normal.am sinii tari si ma dor.si am slabit.alte simtome ca as putea fi insarcinata cum ar fi greturile sau poftele. da oricum mi-e frica. dati mi va rog vreun rs.mersi

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia la timp si nici nu s-a spart prezervativul (daca se spargea iti dadeai seama, mai ales el), atunci n-ai de ce sa-ti faci griji!

Greturile si poftele sunt de la mesele imbelsugate de sarbatori, doar atat!

| gigiro a răspuns:

Cred ca din cauza fricii de a nu fi insarcinata, iti induci singura aceste simptome. Oricum in organism se produc modificari profunde, asa ca nu poti sa te pronunti.

| Cypronge a răspuns:

Buna
Daca ti-a venit menstruatia dupa ce ai avut actul sexual atuncea nu ai cum sa fi insarcinata, iar daca sar fi rupt prezervativul, ai fi simitit diferenta si chiar daca nu atuncea ati fi observat macar la final ca ceva nu e in ordine.
Dar daca vei continua sa ai aceste sintome e posibil sa vina de la altceva, in acel caz consulta un medic specialist.

| MitroiBogdan a răspuns:

Stii cel mai simplu si usor sa afli daca esti sau nu insarcinata e sa iti faci un test. Simptomele pe care le ai nu sunt neaparat specifice unei sarcini poti sa ai si o toxinfectie alimenatra se manifesta cam in acelasi fel

| ღŊεεαღ a răspuns:

Pai daca ai fi insarcinata nu ti-ar mai veni ciclu.
Simptomele sunt deoarece ti-ai inceput viata sexuala.
Te felicit ca ti-ai inceput viata la 18 alaturi de persoana iubita
Succes! Sper ca raspunsul meu a fost de ajutor love struck

| Andreyuyu a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia la timp atunci nu ai de ce sa iti faci griji. Dar daca esti forte ingrijorata poti sa iti cumperi un test de sarcina. Sper ca rezultatul sa fie cel dorit si UN AN NOU FERICIT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cumara-ti un test de sarcina de la farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa spui parintilor sau unui poarinte care te poate ajuta ai grija

| SteffJess a răspuns:

Fa un test de sarcina

| ioana91 a răspuns:

Poti avea simptomele alea si din cauza ca te gandesti prea mult ca ai putea fi insarcinata. daca ti-a venit ciclul nu ai de ce sa-ti mai faci grij, dar pentru linistea ta, fa-ti un test de sarcina, e cel mai bine.

| strengarita explică:

Va multumesc la toti de pareri. un an nou fericit la toti va doresc.