| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, am facut sex neprotejat cu iubitul meu, nu am facut-o pana la ejaculare, abia ce mi-a trecut menstruatia si conform unei aplicatii trebuie sa am ovulatia pe 5 insa eu nu am o menstruatie regulata si as vrea sa va intreb, as putea ramane insarcinata daca nu si-a dat drumu? Stiu de lichidul preejeculator si ca daca o faci exista risc dar raportandu-ne la cazul actual care ar putea fi sansa sa raman daca nu si-a dat drumul?

5 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Nu exista risc daca a scos-o la timp.
Cu o exceptie importanta" daca el avea ramas pe teava spermatozoizi ( de la un sex anterior sau de la o masturbare) atunci sansele sunt bunicele.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru helpforyou):

S a masturbat acum doua zile, are ceva?

| helpforyou a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Nu are nimic. Daca urineaza (doar la barbat se refera urinarea) atunci nu mai este nici un pericol.

| Hypefox a răspuns:

Nu te îngrijora. Metoda retragerii din punctul meu de vedere este eficienta, cel putin de când o folosesc nu am rămas niciodată.
Dar dupa cum stiu, inainte sau dupa menstruatie cu cateva zile, nu rămâi însărcinată căci ești foarte distanta de ovulație.

| cosminsistefy2023 a răspuns (pentru Hypefox):

NUUUUU carmen! nu merge.