| BMA92 a întrebat:

am o problema, nu ma ud in timpul actului sexual, si am un discomfort din aceasta cauza. Ce as putea face sa ma ud in mod natural fara ajutorul lubrifiantelor, precizez ca de 4 luni i-au si anticonceptionale.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ar trebui totuși să fii fericită că au apărut acești lubrifianți. Să vezi ce nasol era acum 40 de ani, când nici prezervative nu se găseau!
Posibil ca hormonii din a.c. să influențeze producția ta naturală - dar asta numai tu poți să știi, dacă înainte de a le lua era cât de cât bine sau nu. Dacă totuși ai constatat o agravare a „uscăciunii", poate ar fi bine să mergi la un ginecolog să te ajute cu schimbarea acelor a.c. cu unele compatibile cu organismul tău.

| BMA92 explică (pentru mihai69):

Ideea e ca pana sa se produca actul propriu-zis e bine dar in timpul actului nu ma mai ud la fel si apare acel discomfort. Cat despre a.c la fel era si inainte la le iau.

| mihai69 a răspuns (pentru BMA92):

Mda... neplăcut. Dar zău dacă știu altă soluție. Pune un flacon la îndemână când treceți la acțiune.

| vocea a răspuns:

Cred ca nu esti destul de excitata de partener si nici tu nu iti cunosti corpul pre bine, momentan lubrifiatul este o solutie buna.