| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani și nu am avut niciodată relații intime. Credeți că e ceva greșit că nu am făcut asta până acum? Nu e din cauză că nu aș arata bine, ba dimpotrivă, mulți băieți mă plac și, în general, mă înțeleg bine cu băieții.
Am încercat să fac asta cu fostul meu prieten acum câteva luni doar că nu am reușit. Mă durea îngrozitor și nu putea să intre deloc.
In schimb, experiența asta m-a dezamăgit și mai tare și încep să cred că e ceva imposibil pentru mine și că nu voi face asta vreodată, mai ales că și el dădea vina pe mine.
Acum chiar îmi este jenă să mai am vreo relație sau să spun cuiva ca nu am mai făcut asta până acum.
Aștept niște păreri și fără jigniri, vă rog! Mulțumesc, dau și funda!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

O sa faci asta cand simti de cuviinta.
Nu este nimic rusinos ci chiar de apreciat.Acea persoana poate nu a fost potrivita pentru tine si nu ar trebui sa faci asta cu cineva doar sa scapi de virginitate. Durere oricum vei avea ori cu cine ai fi dar trebuie sa treci peste fobia dureri dar asta doar atunci cand vei gasi persoana potrivita care te va ajuta si pentru care vei avea sentimente reale

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ai cunoscut barbatul potrivit draga mea nu esti de vina pur simplu nu a fost de tine, te vei dezvirgina si tu in viitor dar totul cu rabdare si gandire rationala

| Leisys a răspuns (pentru RAY):

Mulțimesc pentru sfat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca nu ai fost pregatita atunci.N-ai cum sa eviti durerea, dar iti trebuie sprijin din partea partenerului tau, nu sa dea el vina pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteleg de ce e "fostul" laughing. Asta e, e bataie de cap mai mare cu virginele. Nu toti au rabdare cu ele. Poate dai tu peste unu care are grija mai multa.

| Leisys a răspuns (pentru anonim_4396):

După acea experiență nefericită nu putea să fie altceva decât "fostul" laughing Se dădea și expert pentru că era mai mare decât mine cu 6 ani și avusese mai multe relații, dar nu știa nimic despre fete.

| mentholinks a răspuns (pentru Leisys):

Nu stia nimic si totusi aproape ca te-a. hm.

Răspuns utilizator avertizat
| adiii90 a răspuns:

Nu a fost momentul potrivit si barbatul potrivit chiar, fiind prima oara nu trebuie sa te ia ca un badaran repede hai sa o bag sa o dezvirginez repede, atingeri mangaieri saruturi, se baga incet cate putin etc, daca ai gasi barbatul potrivit nu ai mai spune asta nubtoti sunt la fel, imi lasi si mie Facebook-ul tau? Pupic