| Бой a întrebat:

am 22 ani, vreau sa scap de homosexualitate, am o domnișoara linga mine degrabă ma însor, îmi plac foarte tare băieții drăguți, la moment chiar ma intilnesc cu unul, am si avut relații, dar nu stiu cum sa ma las de asta, pentru ca stiu ca am sa am o viața foarte grea, in momentul de fata chiar mii greu, ajutați-mă cu sfaturi utile si la tema, ((((

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

Nu incerca sa iti negi propria persoana, pentru ca te vei afunda in probleme. Daca iti plac si femeile si esti bisexual; daca iti iubesti logodnica si esti atras d.p.d.v sexual, fa pasul asta. Daca nu, nu o face. Asta iti va ingreuna lucrurile. PE langa faptul ca nu vei avea o casnicie buna, pentru ca la un moment dat o sa te gandesti ca tu vrei cu totul alt tip de partener, vei fi mai iritat, stresat. Mai bine fi sincer cu tine, cauta-ti pe cineva exact pe placul tau(100%). Cineva de care sa fi indragostit, cu care sa te simti bine si lasa oamenii sa vorbeasca cat au ei impresia ca ii tine gura. Tu sa fi fericit.
Gandeste-te ca daca faci pasul asta, nu te minti doar pe tine, ci si pe sotia ta, copii tai si asa mai departe.
Imagineaza-ti daca la 45 de ani nu vei rezista si o vei insela(cu un barbat), ea va afla si va realiza ca si-a pierdut tineretea in locul nepotrivit. Respecata-te pe tine, nevoile tale si fa cum simti cu adevarat(nu cum vorbesc oamenii), iar daca respectatul pentru tine insuti nu e un motiv, gandeste-te la oamenii din jurul tau care ar trai in minciuna, precum femeia de langa tine.

| Бой explică (pentru Kira5854):

Ea deja a aflat ca sunt ( bi, sau homo) nu știi cum crede ea, dar i-am spus ca gata cu asta termin, dar nu pot, eu totuși continui mai departe, pur si simplu ea nu știe ce sentiment ii acesta fata de același gen, si no sa ma poată intalege (( nu stiu ce sa fac

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man nu tu ai ales sa fi gay si natura, genetica, adn ul tau, nu ai ce sa faci nu poti scumba adn ul, dar cand vezi o fata frumoasa dezbracata nu ti se scoala?

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Daca e gay? Cum naiba sa se scoale?

| RAY a răspuns (pentru Clorox):

Sunr curios man

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Ok, am inteles happy

| Бой explică (pentru RAY):

Mi se scoala, dar la el mai tare )

| Violleta2022 a răspuns:

Doar cu vointa si ambitie poti scapa de acest viciu.

| andreia67 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu poti scapa. Identitatea de gen si orientarea sexuala sunt innascute. Poti sa te pacalesti singur un timp dar apoi totul va reizbucni cu si mai multa forta, exact ca o oala la care tii capacul cand fierbe apa.

| Clorox a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e chiar viciu, asa s-a nascutwinking

| Clorox a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce sa te schimbi? E ok sa fii gay, e ceva normal, stai linistit, nu trebuie sa te casatoresti ca sa fie binewinking

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreia67):

Am avut ocazia sa cunosc pe cineva cu o ambitie extraordinara si cred ca sunt oamnei cu asemenea vointa/ambitie.
Persoana respectiva nu a mai mancat nici un fir de zahar de la varsta de 7 ani, cand a constientizat ca tatal lui are diabet. Azi barbataul asta are 62 de ani si nu a atins zaharul si nici un produs cu zahar de peste 55 de ani. Practic dulciurile nu au existat pentru el, si-a luat necesarul de zahar din fructoza fructelor.

Deci, daca gay-ul nostru are vointa de fier sa se casatoreasca si sa ramana fidel sotiei, atunci este salvat.
Dar., daca este o persoana slaba, se va intaorce intotdeauna la viciul respectiv.

| Бой explică (pentru Violleta2022):

Sunt cam slab cu firea ((

| Violleta2022 a răspuns (pentru Бой):

In cazul asta, poate-i mai bine sa gasesti o lesbianca cu care sa te casatoresti de fatada si fiecare sa vina cu iubitii la culcare, asta daca te intereseaza atat de mult de barfa care iti va afecta parintii sau te va afecta pe tine.
Daca nu-ti pasa de gura lumii, ori de posibilele complicatii la munca sau in societate, atunci fii fericit asa cum esti.

| mihai69 a răspuns:

Dacă poți să ai relații și cu femei, tot e bine.
Înseamnă că ești bisexual și o să trebuiască să te obișnuiești să te accepți așa cum ești. Nu de alta, dar de schimbat, nu ai cum să te schimbi.

| Emilian65 a răspuns:

Daca vrei sa te insori cu fata draga, lasa baietii si ocupa-te de nevasta. Faceti sex si copii cat mai multi.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu-ti nega propria orientare sexuala ca vei fi nefericit si vei face si pe altii nefericiti. Accepta-te asa cum esti si cauta-ti un partener compatibil 100% cu tine.

| Бой explică (pentru andreia67):

Intaleg, dar ce ma fac cu iubita care ma însor, ce sa le spun părinților etc( ma tem ft tare, si ma tem sa nu ajung la ceva tragic daca mai afla si părinții ((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Homosexualitatea reprezinta Libertate. Nu-i nimic rau in a fi homosexual, homosexualitatea a existat dintotdeauna chiar de nimeni nu se expunea pentru a nu fi judecat. Nu cred ca ai cum sa te "vindeci" de asta intrucat nu este o problema de natura psihica sau psihologica, maxim poti sa incerci sa fii bisexual, dar tot cu greu daca nu te atrag fetele. Sa stii ca homosexualii pot fi cei mai buni prieteni, si cu ei poti avea o prietenie stransa indiferent de sex.

| Kira5854 a răspuns:

Pentru prima data sunt de acord cu gretta. Gaseste.ti o tipa care sa foe tot gay si faci asta de fatada. Fiecare cu partenerul lui dupa nunta.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Nu prea intalnesc persoane care isi doresc sa scape de homosexualitate, dar, da este adevarat ca intr-o tara ca Romania nu este usor sa fii homosexual. In fond ar putea fi o problema de vointa. Daca cauti sa eviti situatiile / contextele care te expun si poti sa ai relatii cu femei, ai putea trece peste asta.

| Stefanismyname a răspuns:

O sa reusesti, inceteaza sa te mai intalnesti cu baieti si apropie-te de o fata, o sa reusesti

| andreia67 a răspuns (pentru Stefanismyname):

Nu o sa reuseasca decat pe termen scurt. Identitatea de gen si orientarea sexuala sunt innascute. Poti sa te pacalesti singur un timp dar apoi totul va reizbucni cu si mai multa forta, exact ca o oala la care tii capacul cand fierbe apa.