| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 29 de ani.Pe 13 august am avut ultima menstruatie. Am avut contacte neprotejate pentru ca ne dorim un bebe. Mentruatia nu a mai aparut in schimb am dureri de sani, uneori crampe si o scurgere albicioasa mai abundenta fara miros, mancarimi. Am facut si astazi test de sarcina care a iesit negativ. Menstruatia mea este neregulata fiind undeva intre 28-35. Testul negativ. Ce sa fie? Sunt insarcinata dar nu apare inca in test? Am facut mai multe tipuri de teste.

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Și la mine la prima sarcina primele doua teste, făcute în zile diferite, au fost negative, doar când sarcina avea deja 5, 6 săptămâni testul a ieșit pozitiv.si eu aveam ciclul neregulat, maxim 36 de zile.

| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu neregulat este evidnet ca nu se cunoaste perioada fertila si nici ovulatia, de aceea se impune sa faceti sex zi de zi, ca sa nu ratati ovulatia, mai ales ca vreti un bebelus.

Aici nu spui cat de des ati avut sex si nici cand a fost ultima partida sexuala, iar data de 13 aug este total irelevanta, fiindca nu ai ciclu regulat si nu ajuta la nimic, momentan.
Ar ajuta enorm daca ai stii data ultimei partide sexuale ca de la aia trebuie numarat 21 de zile, ca s apoti face un test de sarcina.

| Niko93 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pana pe data de 3 septembrie am avut contacte la fiecare 2-3 zile pentru ca nu cunosc perioada fertilă apoi au fost pe 11 septembrie pe 17 septembrie si 22 septembrie. Nu am precizat ca pe langa durerile de sani, uneori crampe si acele scurgeri albicioase sunt imbalonata si urinez mai frecvent. E posibil sa fie o infectie? Eu sper la sarcina dar... peste 2 saptamani voi avea concediu si voi merge la un control. Pana atunci voiam sa am si eu o parere ceva

| Violleta2022 a răspuns (pentru Niko93):

3 sept
11s ept
17 sept
22 sept
Cum dumnzeu vrei tu sa ramai gravida, daca faci sex la 5-6 zile diferenta?
Se duce naibii si ovulatie si perioada fertila si tot, ca faceti prea rar si pierzi ovulatia.

Ti-am mai spus: sex ZILNIC sau la 2 zie, ca ovulatia dureaza 24 de ore si daca ai rata-to atunci mai ai de asteptat inca 40-50 de zile pana vine urmatoarea.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic si ia in considerare sa faceti ambii teste de fertilitate.

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că e mai degraba o infecție sau vreun fel de bts, într-adevăr poate te dor sânii, însă eu știu că atunci când ești însărcinată nu te confrunți cu mâncărimi și scurgeri albicioase.
Nu zic, posibil să știu greșit, dar mâncărimile nu au ce căuta acolo.

| Niko93 a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu am nici un fel de mancarime, usturaturi sau miros. Sunt scurgeri albicioase atat

| Hyperion7 a răspuns (pentru Niko93):

Atunci nu știusad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Niko93):

Usturimi se spune nu usturături unde ai invatat sa vorbesti? Agramato

| PedoBarbie a răspuns:

De ce ți-ai dori copii când lumea este rea, viață grea și aiurea nu cred că ai cu ce îl crește măcar ești frumoasă sau el e? Bun eu cred că stă și la el problema.

| Corina3434 a răspuns:

Ai luat o boala venerica de la Iuby!

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandra001980 a răspuns:

O infectie, ceva? El cu cine umbla?