| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am 3 saptamini de cind vorbesc cu un baiat,m-a vazut la club si mi-a scris, am iesit la primblare, e mai mic ca mine cu un an.Imi scrie, ma suna, dar nu inteleg ce vrea? am iesit de 3 ori si nici macar nu ne-am pupat,nici nu s-a dat desi imi place pare a fi serios, Va pleca peste doua luni in Germania invata acolo, si cind am auzit ca va pleca deja mi-a cazut tot ma intreb de ce ma suna sau imi scrie ca oricum va pleca.Mie acum mii tot una ce face el doar ca mii frica sa nu ma indragostesc de el pina va pleca sunt o persoana care ma atasez repede de cineva.Cum sal intreb ce vrea de la mine sau ce sa fac? nu vreau sa ne grabim, dar pur si simplu asa sa suni si sa scrii in fiecare zi nu exista( nu stiu ce sa fac si ce sa spun )ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care deocamdata nu ai in vizor o alta persoana care sa te intereseze ai putea continua sa iti "pierzi" timpul intr-un mod placut iesind cu el. Nu ai nimic de pierdut iesind in continuare cu el si in acest fel s-ar putea sa mai primesti chiar si o sarutare. Oricum la varsta voastra iubirile si relatiile sunt de obicei efemere.

7 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

O relaţie platonică. Poate doreşte o duhovnică.

| Doub a răspuns:

Vorbeste deschis cu el si intreaba-l ce vrea.

| SkyPilot a răspuns:

Baiatul este interesat de tine si incearca sa construiasca o relatie. El nu realizeaza cat de dificil este sa mentii o relatie la distanta.
Ce sa faci, depinde de ceea ce vrei de la el. Cel mai bine ar fi sa te retragi usor si sa nu mai iesi cu el. Ar fi de preferat un baiat local. Daca vrei o aventura cu el, grabeste lucrurile, saruta-l tu happy.

| Goete a răspuns:

Stai rau cu gramatica...
S-ar putea ca el, desi e mai mic ca tine cu un an, sa fie mai constient de faptul ca pleaca... si tocmai de asta nu sare pe tine. Si tu... de ce vrei sa te legi de el; iti place sa suferi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrea sa castige premiul Nobel pentru abstinenta, ce altceva ar putea vrea!?

| MaleficaFaraNume a răspuns:

Pai incearca intr-o zi sa-l intrebi "uite am auizit ca pleci peste 2 luni, si daca da atunci de ce ma suni cauti intilniri daca tot pleci " sau incearca sa-l intrebi direct baietii nu iubesc cind ocolesti subiectul
zii ca tie teama sa nu te indragostesti de el va aprecia, si intreaba-l daca poti avea incredere in el poate va merge
funda?

| Ioana1860 a răspuns:

Asata nu e iubire e doar joaca de copii.te place dar nu te iubeste