| anonim_4396 a întrebat:

Să-I dau o sansa unui baiat musulman din Maroc? Am iesit in oras o singura data(legat de scoala) si acum ne intalnim din nou, maine. El e super de treaba si se comporta foarte frumos. Totusi mi-e cam frica de diferentele dintre noi. De asemenea stiu ca ei de cele mai multe ori au relatii serioase numai cu fetele musulmane si ca nu iau in serios fetele de aici. Ei bine, eu vorbesc zilnic cu el prin mesaje si pare foarte „normal." Iese in oras, se distreaza cu prietenii, face cam tot ce fac si baieti nostri. Credeti ca intentiile lui sunt serioase? M-a dus acasa si m-a pupat pe obraz spunandu-mi ca sunt o persoana extraordinara.
PS: Nu sunt o fata naiva, nu ma indragostesc usor si nu sunt visatoare, de aceea imi si pun aceste intrebari deoarece sunt mai suspicioasa. De asemenea, uneori ma intreb daca chiar ma place sau e doar prietenos? Poate ei sunt mai deschisi sau ceva.

12 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Daca il placi, ii poti acorda o sansa.

| halogen001 a răspuns:

E mai sigur sa nu avansezi in relatie. Nu se stie ce alte obiceiuri proaste are si care vor fi descoperite mult prea tarziu.

| Katarina12 a răspuns (pentru halogen001):

Da, asa e, dar la obiceiuri proaste te poti astepta si din partea unui roman sau american sau japonez...

| ShaOfHatred a răspuns:

Fa ce inima ta vrea sa faca.
Btw, joci LoL?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Da,incearca sa il cunosti mai bine si nu vad de ce nu ati putea fi impreuna.Din curiozitate intreb, cum a ajuns el sa traiasca in Romania

| Helpmeforfree a răspuns:

Eu spun ca nu are rost sa te complici.
Au o religie foarte diferită de a le noastre, si majoritatea au haremuri, nu sunt seriosi, se distreaza....si citeste niste lucruri pe net despre ei, te infiori...Eu zic sa nu ii dai nici o sansa...

| Katarina12 a răspuns (pentru Helpmeforfree):

Si mie imi e frica de ce am citit, dar totusi el e din Maroc, acolo e mai bine ca in Iran sau Syria..si e de ceva timp in tara noastra. Si in plus, nu ma marit cu el, cand ziceam sansa, ma refeream daca sa incerc sa il cunosc mai bine sau nu?

| pufulescu a răspuns (pentru Katarina12):

Aaa, tu vroiai sa intrebi daca sa iesi cu el in oras si sa aveti o relatie oarecare? Poti sa iesi si cu ursul polar, nu asta sa te ingrijoreze pe tine... Problemele mari incep cand relatia devine serioasa, concubinaj adica locuit impreuna sau casatorie, atunci sa fii sigura ca o sa trebuiasca sa joci cum iti canta el. La popoarele musulmane nu se admite sa cante gaina in casa!

| Katarina12 a răspuns (pentru pufulescu):

Nu ma maritlaughing Abia l-am cunoscut, dar el se comporta foarte frumos si chiar pare OK. Dar stiu ca ei nu prea iau in serios fetele de aici, de asta intrebam. Vreau sa iesim de cateva ori ca sa-l cunosc mai bine.

| OreoLover666 a răspuns:

Din moment ce se comporta normal si frumos cred ca o sa aveti o relatie frumoasa. daca vezi ca isi schimba comportamentul sa ii spui. fara frica! direct!
eu sper sa ve tina!
succes!

| RaLuCa54 a răspuns:

Da, nu toti baieti' musulmani nu iau fetele in serios. Ai putea sa-i dai o sansa, si dupa ce il cunosti mai bine poti sa "judeci" (daca vreti sa ramaneti prieteni, sau are alte intenti') Sincer pe net sunt si multe minciuni, infine, asta e sfatul meu big grin