| onlyou a întrebat:

Am aproape 13 ani si am pr ( iubit ) credeti ca sunt prea mica? adica stiu ca trebuie sa-mi vad de scoala dar invat ft bine! Nu stiu ce sa fac asi incerca sa le spun parintilor dar nu stiu cum o sa reactioneze. va rog dati. mi un sfat dau funda + vot pupici

Răspuns Câştigător
| christinebubu a răspuns:

Nu esti prea mica.
doar sa fii rabdatoare si el la fel.
sa nu incepeti de pe acum cu relatiile intime(sex) pentru ca e prea devreme.
si poate avea cateva urmari nu tocmai placute la varsta ta.
daca poti sa ai grija si de relatia ta si de scoala e perfect. FELICITARI!
spune-le parintilor ca ai intalnit un baiat pe care il placi si te place si ti-a cerut prietenia si ai acceptat.
incearca sa nu fii f timida cand zici asta ca te pot considera vinovata.
zile-o ca si cum ar fi ceva normal.
si promite-le(si respecta promisiunea)ca o sa inveti la fel in continuare.

11 răspunsuri:
| Chimilica a răspuns:

Pai nu este necesar sa le spui parintilor. Continuati relatia in secret. Daca esti tu sigura pe tine ca o sa reactioneze urat continuati relatie in secret, sa nu spui nici macar prietenelor si ele te vor trada.
Dar daca vrei neaparat sa le spui parintilor, prima oara vorbeste cu mama pentru ca ea te va intelege cel mai bine.
Explica-i totul si daca te lasa continua daca nu te lasa faci cum consideri tu.
Mama va aprecia ca i-ai spus.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

E normal la varsta ta, nu le spune parintilor

| Foxy_3377 a răspuns:

Buna.
Alte fete au prieten inca de la vreo 10-11 ani si totusi sunt petarda la carte.Chiar trebuie sa iti vezi de scoala,pentru ca fara carte,nu o sa poti decat sa te duci in piata sa vinzi niste cartofi. Poti sa fii cu un baiat,daca simti cu adevarat nevoia.
Sincer,cred ca parintii stiu ce este cel mai bine pentru copilul lor,ar fi frumos sa le spui sa vezi ce parere au,conteaza mult.
Cu dragostea e greu,implica multe si eu zic sa nu te axezi pe ceva serios,pentru ca nu ai nevoie de acum,esti inca prea micuta.
Incearca sa nu pui suflet in orice relatie,pentru oricine, e posibil sa ai niste surprize neasteptate.
Ai grija de tine, multa bafta! :*

| Agentulx a răspuns:

Nu le spune. orice ar fi nu vor accepta si vor face tot posibilu` sa va desparta crede-ma.Nu e necesar sa le zici, dragostea in secret e mult mai frumoasa. Bafta!

| onlyou explică:

Mda... dar nu prea stiu cum sa o abordez ce sa.i spun

| onlyou explică:

Mama lui stie... ca suntem impreuna si nu are nimic in potriva, insa ai mei nu cred ca ar reactiona bine daca ar stii

| i44na a răspuns:

Nu cred ca esti prea mica. Mi se pare foarte normal la varsta asta. Eu nu cred ca ar fi o idee foarte buna sa le spui parintilor ca poate te tot sacaie la cap cu intrebari de genu:"Cum il cheama?","Invata bine?"...etc. dar daca tu vrei neaparat sa le spui eu i-as zice mai intai mamei si apoi si tatalui meu.
oricum... faci ce crezi tu ca e mai binewinking

| andreea_6710 a răspuns:

Spune`i mamei tale.Si eu am 13 ani si am si eu prieten si mama stie si crede`ma e mai bine asa.

| MissAndreea a răspuns:

Chimilica t gandesti macar? Cum sa fie in secret?! Uite,Onlyou,spune-i mamei,asa pe ocoliote"Mama, cum ai reactiona daca ti-as spune ca am un prieten? Ea o sa zica ceva apoi tu,"Invat bine la scoala, am aproape 14 ani toate prietenele au, si promit ca nu trec la lucruri serioase.Dar ai grija spune-i mai intai mamei, apoi mama tatalui!

| alinutza_4110 a răspuns:

E normal la mine in clasa am o colega care de acum 2 ani adica de la 10 are un prieten se saruta cu el pe gura...etco faata zicea (tot pe site)ca e gravida la 13 ani

| alina_5474 a răspuns:

Draga nu te panica inveti bine nu esti prea mica eu am iubit dela 6ani si inca suntem impreuna!