| marian1 a întrebat:

Buna TPU as dori sa ma ajutati cu ceva...am iubit de un an si ai mei nu stiu de el, mama e pe conceptia ca daca am iubit nu mai invat, si nu ma lasa sa am iubit, eu am 16 ani si nu stiu cum sa fac sa le spun parintilor mei de el? Va rog ajutati-ma... Cel mai bun raspuns ia cu elo fundita mara:X:X

Răspuns Câştigător
| JeansS a răspuns:

Salut draga...pai uite daca ai relatii bune cu mamika ta incearca sa-i explici ca daca ai iubit nu inseamna ca nu o sa inveti, ce chiar no sa dovedesti sa inveti iar sara sa iesi cu iubitelul...acum e asa o virsta komplikata, nu-i nimic rau ca ai o persoana care te iubeste tine la tine.Inceara sa explici mamei ca si ea a fost la asa virsta ca tine, trebuie sa stie destul de bine ce emotii ghinduri ai.incearca sa vorbesti cu ea sincer si deskis.sa-i explici situatia si sa-i dai de inteles ca nu vreai sa refuzi la dragostea ta.nu-i nimic iesit din komun ca ai un prieten,iar scoala o sa mearga bine daca o sa te starui tu,skumpy tu no sa stai toata viata sa inveti,trebuie sa ai si putina viata persoanala, o persoana care iti va fi alaturi, la greu si la bine.pentru-ca numa-i dragostea parintilor nu e suficienta. sper ca te-am ajutat sukcese. pupyy.

5 răspunsuri:
| marian1 explică:

Da JeansS.dar cu ea nu se poate vorbi si nu sunt in relatii fff bune cu eacrying

| marian1 explică:

Ms mult jeansS.ti-ai meritat fundita:*:*:*

| JeansS a răspuns:

Pups,incearca deodata sa nu-i spui koncret dar pur si simplu sa-i dai exemple.sa spui parerea ta in privinta asta,chiar si la un principiu sa te pui,iar daca o sa te decizi sa-i spui adevarul atunci dai dovada ca intr-adevar sunteti fericiti si merita el dragostea ta,iar cu scoala o sa dovedestio sa pui mai mult efort si totul o sa se primeaska,principalul sa vorbesti kalma sa nu-ti fie frica, skumpo acum esti tinara acum trebuie sati traiesti viata, acum trebuie sa ai momente fericite alaturi de iubitelul tau dar nu la 30 de ani,, trebuie acum sa te distrezi sa simti gustul tineretei dar nu atunci cand o sa stai cu 2 kopii acasa...bafta pufuletz,, pupyy:*

| JeansS a răspuns:

Nu importa pentru mine fundita tongue.importa faptul ca te-am ajutat macar cu ceva, sincer am vb din tot sufletul,,, baffta... pupyy:*

| andreea_3412 a răspuns:

Incearca sa o convingi pe mama ta si daca nu reusesti spune-i sa te lase un timp sa ai prieten si sa ii demonstrezi ca poti sa inveti si cu un iubit