| Ioanaioanaioa a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat și s-a întâmplat cu totul, nu a scos o la timp. Nu eram în perioada ovulației din ce am calculat eu. După 4 zile mai exact ieri mi-a venit menstruatia ( mai devreme de timp ) și culoarea ei a fost un roz transparent și nu mi-a curs mult ca de obicei, astăzi culoarea este normala și consistenta la fel. Mi am făcut azi un test de sarcina și mi-a ieșit negativ. Asta după 5 zile de la actul sexual neprotejat.
Țin sa menționez și ca am avut și stări de ameteala când m-am pus în pat și când m-am ridicat din pat. Am avut și stări de greata dimineața. Nu știu cât de devreme ar fi pentru aceste simptome dar îmi dau de gândit. Credeți ca am făcut prea devreme testul de sarcina? Am înțeles că dacă ramai insarcinata Îți mai poate veni un fel de menstruatie dupa dar tine intre 1-2 zile.

Am 23 de ani.

Mulțumesc anticipat! Și va rog sa mi răspundă persoanele cunoscatoare de cauza.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

N-ai nicio sansa sa fii insarcinata daca ti-a venit ciclu + ca testul ala de sarcina a fost gresit facut, se face la 20 de zile aproximativ dupa actul neprotejat, nu la 5 zile ca l-ai facut degeaba ca negativ arata si daca erai. Menstruatia ti-a venit, e normala, n-ai nicio sansa sa fii insarcinata.