| Ionela32 a întrebat:

Buna, am avut menstruatie luna aceasta pe 11, iar azi pe 26 mi-a venit iar ca o maroneala. Am avut contract neprotejat acum 3 zile, dar nu s-a terminat in mine. Sa fie o posibilă sarcina?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Abia la o saptamana iti dai seama daca ai ramas insarcinata printr-un test de sarcina. Vii aici si te smiorcai pentru 3 zile. Voi astia mici va f***i ca iepurii dar nu stiti sa luati o carte sa o cititi inainte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice sangerare care se produce in ce-a de-a 16-a zi a ciclului este nefireasca si complet anormala si din acest motiv ar fi cazul sa te prezinti la o consultatie ginecologica in regim de urgenta. In urma unui act sexual neprotejat, intretinut in cea de-a 13-a zi a ciclului menstrual formarea sarcinii devine posibila, insa doar in cazul in care ciclul menstrual are mereu lungimea de 27-30 de zile. Existenta sarcinii sau lipsa sa, poate fi pusa in evidenta doar cu ajutorul testului de sarcina care se efectueaza numai dupa trecerea a MINIM 21 de zile de la sex, care bineinteles se efectueaza doar in cazul in care intre timp NU porneste menstruatia. Totul depinde in foarte mare masura de experienta sexuala, insa si de capacitatea partenerului de sex de a reusi sa-si controleze si retina cat mai perfect ejacularea spermei. Multa sanatate!

| Alicezzz a răspuns:

Sarcina nu o poti afla la 3 zile de la contactul sexual.
Faptul ca ai avut contact neprotejat intr o perioada destul de... aproape de ovulatie daca cm este regulat, ai sansele unei sarcini. Ca sa vezi daca este o posibila sarcina ai de asteptat påna la urmatorul cm sa vezi daca te intarzie si mai multa atentie pe viitor, sexul neprotejat iti poate aduce o sarcina.