| Andreimk433 a întrebat:

Bună, am avut o relație de 1 an și 8 luni, care din păcate ne-am despărțit dintr-un motiv zic eu banal și acum mă simt foarte prost, nici nu ne-am despărțit bine că deja flirtează cu altcineva și asta m-a afectat destul de mult, m-am purtat frumos tot timpul și mereu am fost atent la ea, i-am fost alături la bine și greu mereu. Imi făceam timp pentru ea, oricum din ultimul timp ne certam destul de des și stăteam nevorbiți cu zilele și până la urmă tot eu eram acela care o căuta și ea nu mă căuta deloc, parcă ar fi uitat că am fost împreună. În general când ne certam îmi vorbea destul de urât, m-a și înjurat uneori, dar eu am trecut cu vederea aspectul ăsta, că poate o să se schimbe dar nu a fost așa. Din ultimul timp când ieșeam împreună ne plictiseam maxim nici nu aveam ce face. Doar când ieșeam cu mai mulți în oraș atunci nu mai era plictiseala că era altceva și asta îmi dădea de gândit.
Îmi mai promitea că nu mă va lăsa niciodată, că mă iubește, dar erau doar vorbe goale. Niciodată n-am sufocat-o cu prezența mea i-am lăsat mereu spațiul ei.
La ultima ceartă am stat nevorbiți cam o săptămână și eu îmi puneam în cap să nu o mai caut să văd unde se va ajunge, dar din păcate i-am scris și era destul de recalcitrantă că de ce nu am căutat-o și că ăsta îi demonstrez că nu o iubesc mi-a spus că pentru ea eu nu mai exist și după m-a blocat. Sincer chiar m-am saturat să o caut eu mereu dar în fine.
De fiecare data când ne certam dădea vina pe mine și la greșelile ei nu se uita, după timpul petrecut împreună deja am prins încredere în ea dar m-am înșelat acum nici nu știu ce pot să fac încotro să apuc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca nu sunteti compatibili si nici nu exista sanse sa fiti vreodata fericiti, pentru ca sunteti total diferiti.
In ce priveste dragostea dintre voi, nici ea nu mai exista, fiindca atunci cadn iubesti nu poti sa urasti si nu poti sa te certi si sa stai suparat, pe omul pe care-l iubesti.
Linisteste-te si cata-ti pe altcineva, cu care sa te poti impaca bine, sa fii ferciit sa fii pe aceeasi lungime de unda.

| Andreimk433 explică (pentru Violleta2022):

În ziua de azi cam greu găsești

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreimk433):

Acelasi lucru spun si fetele, ca-n ziua de azi nu mai gasesti baieti seriosi, sau cu bun simt...si totusi, cand vezi ca relatia nu merge, pentru ce dumnezeu continui sa stai in ea/el, dupa ce v-ati certat odata, sau de mai 2 ori, chiar nu va este clar ca nu va potriviti si nici iubire nu este?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia no sa aiba viitor alaturi de nimeni, urmatorul care il face din injuraturi risca sa ramana cu vanatai. Inca nu si-a gasit nasul dar mult nu are, la noi in tara multi romani isi bat femeile de aici concluzia. Ai scapat de o povara cel putin

| Andreimk433 explică (pentru mgtow):

Mulțumesc mult

| onasis1961 a răspuns:

Daca deja cauta pe alt cineva, se vede cat te-a iubit.Cauta alta fata, chiar de va impacati va face la fel.

| ania a răspuns:

Roaga-te lui Dimnezeu pentru o viitoare sotie si nu mai cauta sa ai prietena pana nu te simti pregatit ca in viitorul apropiat sa te cadatoresti.

| Emma30555 a răspuns:

Nu trebuie să ți para rau fiindca îți vei gasi pe altcineva, până atunci poti iesi in continuare cu prieteni, te poti distra, poti sa tii ocupi timpul cu ce vrei tu, nu e obligatoriu sa fii în permanență intr o relație, cel mai bine e să fii intr o relație unde sa te simti bine, sa te înțelegi cu prietena, sa ai o comunicare buna, o relație toxică nu te ajuta cu nimic

| Andreimk433 explică (pentru Emma30555):

Înțeleg, mulțumesc mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca aveți sub 20 de ani, nu?laughing
Din curiozitate, ce te a atras la ea? Dacă monotonie exista când ești cu ea. Dacă ea uita de tine. Dacă se arunca in alte relații asa repede. Dacă te înjura… de ce continui? Ești copil

| Andreimk433 explică (pentru anonim_4396):

Am 23, am continuat pentru că am ținut la ea dar m-am lămurit

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Dece v-ati certat? Care erau certurile voastre? Câți ani aveți amândoi?

| Andreimk433 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Eu am 23 și ea 18
Certurile noastre erau din cauză că nu era comunicare deloc nici la idei nu ne potriveam și așa ne luam din tot felul de nimicuri

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Andreimk433):

O iubești cu Adevărată?

| Andreimk433 explică (pentru GraniniCuPiersica):

În situația asta nici eu nu mai știu

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Andreimk433):

Ești nervos supărat orgolios stiu nu-i ușor deloc dar dacă o iubești cu Adevărată luptă si luptă cu adevărată din toată inima așa este într-o relație apar certuri apara supărări apar multe dar trebuie să înțelegi că nu există relația perfectă nu există căsnicia perfectă suntem oamenii greșim este normal nu suntem roboți

Mergi vorbește cu ia împăcațiva lăsați prostiile astea nu-si au rostul nu-si au deloc rostul crede-mă certuri scandale astea sunt nimicuri mergi vorbește cu ia mergeți în oraș într-un parc ținețiva de manuțe beți căte un suc plimbativă lăsați orgoliul ăsta prostesc si supărarile nu-si au rostul mergi vorbește cu ia eu stiu ca o iubești cu adevărat du-te la fata lasă orgoliu si supărarea

| Andreimk433 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Cum să mă duc dacă ea dacă are pe altcineva acum după nici o săptămână de când ne-am despărțit

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Andreimk433):

De unde ști tu ca are pe altcineva? Ai vazut-o cu ochi tai cu altcineva? Sau doar ai auzit de la prietenii si alți? Dece ești atâta de sigur ca are pe altcineva? Ști ceva ce nu mi-ai zis încă?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Andreimk433):

Lasă gelozia lasă orgoliu lasă toate prostiile astea deoparte si ascultăți inima cu Adevărată

Nu are pe nimeni îți spun eu cu Adevărată 1 an si 8 luni nu este ceva ce poți uita nu este ceva ce poți trece peste ia te iubește cu adevărat îti spune eu poate ca la nervi a loat o decizie de moment greșită dar asta nu înseamnă că nu te iubește cu Adevărată cum ți-am zis si la început nu există relația perfectă nu a existat vreodată și nici nu va exista vreodată este absolut normal sa existe certuri supărări într-o relație într-o zi veți realiza ca nu-si au rostul toate certurile astea toate supărarile astea

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Inca esti tanar frate, in tinerete nu cauti femei pentru a fi impreuna toata viata, cauti femei cu care o sa experimentezi. si pe baza acelor experimente iti gasesti o fata buna care merita sa fi cu ea, oricum este clar ca nu prea tinea la tine.

| Andreimk433 explică (pentru Saiko10):

De la 23 ani te cam gândești să ai pe cineva lângă tine, dar ce pot să mai spun acum. Voi trece și prin asta

| AwGenetix a răspuns:

Voi pur si simplu nu pricepeti ca Relatiile nu au Manual de Utilizator, nu e nici o relatie la fel cu cealalta, si nimeni nu-ti poate da un sfat 100% functional din aceasta cauza.