| bsir a întrebat:

Am avut o relatie de 6 ani ne-am despartit! Dupa ceva timp am cunosc un baiat. Avem o relatie de o luna si ceva.Eu am 20 de aniiar face 18 ani. Totul a fost superb ne intelegeam perfect.Mereu imi zicea ca vom vi pe veci impreuna ca nu o sa ma lase niciodata.Pana intr-o zi cand n-em certat.Ne-am impacat doar ca el s-a schimbat. M-am simit foarte rau intr-o zi iar el a aflat a venit si m-a vazut a stat putin cu mine si apoi a plecat cu prietenii lui la biliard spunandu-mi ca ies ca baietii ca doar nu suntem casatoriti.Mentionez ca nu i-am interzis niciodata sa mearga doar ca aveam atata nevoie de el atunci si el a plecat! Oare de ce nu mai e la ca inceput?

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

La inceput e totul lapte si miere,dupa o luna, doua se cam schimba lucrurile, incepeti sa va cunoasteti, intervin situatii si situatii, important este sa stiti sa treceti peste.Gestul lui intr-adevar, nu a fost frumos, trebuia sa fie alaturi de tine. Daca imi permiti pot sa iti zic putin experienta mea si o sa vezi ca si eu am patit la fel.Rar se intmpla ca totul sa fie ca la inceput, exista momenta si momente.Am avut o relatie de doi ani cu un baiat, nu il iubeam tot timpu( stiu ca suna aiurea, dar asta simteam) pana intr-o zi cand am intalnit un baiat care mi-a pus capac si m-am despartit de baiatul cu care am stat doi ani, renuntand astfel si la anturajul meu de prieteni.Suntem impreuna de doua luni si nu mai e ca la inceput.Eram foarte indragotiti, am trait niste momente minunate dar acum nu mai e la fel.A inceput sa imi reproseze ca nu vin cu idei, ca sunt prea buna la suflet si ma las calcata in picioare de cei din jur, lucruri care mi-a marturisit la inceput ca ii plac la mine.Liniste si calmul pe care il ofeream.Acum nu mai e bine nici asa, cu toate ca eu m-am schimbat enorm de cand sunt cu el, mi-am schimbat complet viata.Imagineaza-ti doi ani ieseam cu aceeasi oameni, ma simteam foarte bine cu ei si dintr-o data amr enuntat la tot si am cunoscut cu totul alta lume, care nici acum nu stiu daca o sa fie potrivita pentru mine sau nu.Scuzer daca te-am plictisit.dar simteam si nevoia sa ma destainui cuiva.
Eu zic sa incerci sa reaprinzi dragostea cu ceva, o surpriza, faceti un lucru nou impreuna, din astea si vezi daca se schimba ceva.Asta daca vrei sa lupti pentru relatie.
Bafta si daca vrei tine-ma la curent.

| bsir explică (pentru Nextone):

Buna, multumesc frumos pentru sfaturi! La doua zile dupa aceea cearta totul a revenit la normal, daca stau sa ma gandesc am impresia ca e mai frumos ca la inceput.Se comporta mai frumos cu mine.Totul e asa frumos si parca imi doresc sa nu se termine niciodata si sa ramanem mereu asa.El nu m-a pus sa renut la nimic decat la niste prieteni baietii care se cam tineau dupa mine.De cand suntem impreuna singura data cand a iesit cu baietii a fost atunci cand ne-am certat.Din propia mea experienta dupa o relatie de 6 ani iti spun ca sa nu renunti la prietenii tai pentru ca prima data asa am facut si eu iar dupa ce m-am despartit de el m-am trezit singura nu aveam cu cine sa ies in oras ieseam si ma plimbam singura!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca-i pe duca. Nu te mai chnui. Si-a gasit pe altcineva.

| neutrino a răspuns:

Nu, nimic nu mai pote fi ca la inceput.

| bsir explică (pentru neutrino):

Intrebarea mea e : de ce s-a schimbat? Oare si-a luat lumea in cap pentru ca a vazut ca il iubesc?

| Alcyon a răspuns:

Baietii la varsta asta, sunt destul de imaturi si instabili. Azi le place de tine, maine vor altceva. Tu, la 20 de ani, ar trebui sa te orientezi catre baieti mai maricei, de 20+ de ani.

| Forr_Farry_1995 a răspuns:

Daca deja ati trecut la "Actiune" e posibil sa se fii saturat de tine poate asta a urmarit. happy
depinde de fiecare baiat in parte

| bsir explică (pentru Forr_Farry_1995):

Refuz sa cred asta, pentru ca nu m-am culcat cu el!