| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o zi de nastere groaznica, niciodata nu-mi puteam imagina ca o sa se intample asa.Niciodata nu mi-am dorit petreceri excentrice, cadouri de milioane sau alte lucruri care pe altii ii fac fericiti.Tot ce-mi doream era ca sa am langa mine cateva persoane dragi care sa ma faca fericita cu prezenta lor.Si ghici ce..nici de ele nu am avut parte.Am avut impresia ca sunt uitata de toti si nici macar un "la multi ani" nu mai merit.A trecut ziua si nici macar el nu mi-a spus cuvintele astea. Urat, dar eu am preferat sa tac si sa nu-i spun nimic.Am sunat un alt baiat ca sa-l invit in oras si pana la urma nu ma iesit nici cu acesta. Dupa ceteva zile am avut o discutie mai aprinsa cu el si insinsta ca ii ascund ceva.Tot ceea ce ma macina era faptul ca il sunasem pe baiatul acela si lui nu i-am spus pentru ca nu am vrut sa se ajunga sa ii spun ca de fapt fusese ziua mea. Dupa multe momente de tacere am explodat si i-am zis"mereu esti ocupat sa aflii ce fac eu si uiti de momentele de care nu ar trebui sa uiti si da am vorbit cu un baiat pe care eu l-am sunat pentru ca a fost ziua mea si am vrut sa-l chem la un suc, pe cand tu nici macar la multi ani nu ai fost in stare sa-mi spui."A ramas uimit si i-am inchis gura, a zis ca nu e posibil sa se fi intamplat asa ceva pentru ca si-a notat si in telefon si bla bla.Am fost suparata pe moment dar nu pentru mult, chiar daca nu meritam una ca asta din partea multora, mi-am dat seama ca lucrurile nu sunt intotdeauna asa cum mi le doresc.Chiar daca nu visam la ceva extravagant imi facusem cateva planuri care s-au dovedit a fi esecuri.Si intr-un fel toate astea mi-au dat putere sa vad si cu altii ochi licrurile, si orice s-ar fi intamplat niciodata nu o sa ma zgarcesc cu un "la multi ani" si daca se poate si mai mult.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

La mulţi ani, Ligia! Să ai parte de tot ceea ce îţi doreşti.

"De multe ori ceilalţi nu vor face nimic din ceea ce eşti dispus tu să faci oricând pentru ei".
Dar pentru asta, tu nu te schimba, nu fi precum ei.
Nu sta supărată, sărbătoreşte-te în fiecare zi, meriţi pe deplin!

| Raiiiisa a răspuns (pentru h3r):

Multumesc mult!
De multe ori s-a intamplat ca sa primesc nimic, si totus eu sa dau mai mult.Si nu o sa ma schimb pentru nimic:*

| h3r a răspuns (pentru Raiiiisa):

Aşa te vreau big hug.

16 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Ai langa tine un baiat care nu te merita,care nu stie sa te aprecieze,nu stie sa fiti unul(aam citit cealalta intrebare, in care stiu si dc)
Ai nevoie de persoane care sa te iubeasca cu adevarat, prieteni, iubit si de familie!
Asa-i ca mama si tatal tau nu au uitat de ziua ta? nu pentru ca ei te iubesc cu adevarat!
Fa o curatenie intre cei ce au intrat in viata ta si lasa-i doar pe cei ce merita! vei vedea ca asa te vei simti mult mai bine!
El era foarte ocupat cu cealalta, cu nunta lui de aceia nu a avut timp si pentru tine! nu trebuie sa te simti vinovata ca ai sunat p altcineva si el are pe altcineva!
La multi ani si tot ce-ti doresti cu adevarat iti doresc sa s implineasca! multa multa fericire iti doresc!

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Scuze ca iti spun dar esti mult prea fraiere(scuze)dar el te va lua de proasta mai departe.Crezi ca toti baietii fac asta din greseala? Draga, unii mai sunt si prosti si daca s-a certat cu tine pentru ca ai vrut sa iesi in oras cu altul asta nu inseamna ca te iubeste atat de mult! Sper ca te-am facut sa intelegi!

| Raiiiisa a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Clar ca nu am considerat-o o greseala.Aici nu era vorba de cat de mult ma iubeste, era vorba de gest.

| Raiiiisa a răspuns (pentru AdyAdeluş):

Si probabil oi fi si fraiera pentru ca nu pot fi nesimtita si fara pic de scrupule pe cum sunt altii.De astahappy

| AdyAdeluş a răspuns (pentru Raiiiisa):

NU E BINE nici sa il infrunti din orice, dar pentru o fata asta este important si el nu ar fi trebuit sa neglijeze asta.Doar asta iti spuneam.

| RAY a răspuns:

Lasa tristetea bucurate de viata asa cum e, http://www.youtube.com/watch?v=nmO02JzAxuM

| Raiiiisa a răspuns (pentru RAY):

Multumesc,e foarte frumoasa melodia:*
Asa o sa fac, acum e momentul ca viata sa fie traita din plin.

| RAY a răspuns (pentru Raiiiisa):

As fi ipocrit daca as spune ca e usor de trecut, e greu mai ales sa iubesti persoana nepotrivita, dar asa cum ai spus nu poti alege pe cine iubesti

| neutrino a răspuns:

In viata se intampla din pacate si astfel de lucruri nefericite, chiar daca ele vin de acolo de unde nu te astepti. Nu degeaba se spune ca prietenii tii faci singura si trebuie sa deschizi bine ochii. Un sincer "La multi ani!"

| Raiiiisa a răspuns (pentru neutrino):

Asa este si multumesc mult:*!

| Urpaniel a răspuns:

Stai aşa, adică ziua nu se terminase şi tu l-ai invitat pe altu' la plimbare? Realizezi că era posibil ca primul să îţi fii făcut o supriză mai tărziu, nu? Sau de ce ai făcut-o înainte să vorbeşti cu primul să vezi cum stă treaba?
Patetic, până la urmă ai meritat-o mai mult decât crezi.

| Raiiiisa a răspuns (pentru Urpaniel):

Tu nu ai inteles, eu aveam de gand sa invit cateva colege in oras printre care si acel baiat.Nu am stat de vorba cu celelalt din moment ce el a uitat de mine.
Asa o fi daca zici tu, am meritat-ohappy

| Alex8595 a răspuns:

La Multi Ani! Multa sanatate fericire si mult noroc in dragoste♥ va veni si timpul tau toti avem cate o jumatate, daca el nu ti-a spus,, La Multi Ani!'' de ziua ta pur si simplu nu e persoana potrivita, daca vrei sa mai vorbim PM, la orice ora zi sau noapte peace :*